Jak nejlépe postavit dům

Rate this post

Postavit dům není jednoduché. V první řadě to chce peníze, pak pozemek, stavební povolení a plno dalších nezbytných věcí, kvůli kterým se musejí obíhat úřady. Na nic se nesmí zapomenout a nic se nesmí podcenit. Důležité je také, aby jste si našli správnou firmu, která vám dům postaví.

jak postavit dumNejprve je tedy nutné sjednat si hypotéku, pokud tedy nemáte peníze na dům v hotovosti, což není zas až tak běžné. O pomoc při výběru hypotéky požádejte finančního makléře, který vám s výběrem nejvhodnější hypotéky poradí. Jeho služby jsou bezplatné a navíc má přehled o tom, co jaká banka nabízí a podle toho vám poradí. Makléř je nezávislý, proto mu můžete dát plnou důvěru.

Nyní je na čase vyběhat všechna potřebná povolení, která ke stavbě domu nutně potřebujete. Vyběhávání povolení je zdlouhavé a tak nečekejte, že vám k tomu bude stačit týden. Pakliže je vše potřebné zařízené, oslovte firmu, která vám dům na klíč postaví.

Jak najít takovou firmu?

Chce to se ptát známých a lidí okolo. Klidně se zastavte u nějákého pěkného domu a zeptejte se majitelů, kdo jim stavbu prováděl, jak s ní byli spokojeni a jestli by tuto firmu doporučili i vám. Doporučení je velmi důležité, protože je to kolem nás samý podvodník a tak si musíme dávat pozor opravdu na vše.

Také jsme se s tímto potýkali, když jsme si stavěli dům. Stále jsme přemýšleli na jakou společnost se obrátit a nakonec jsme zvolili jednu, nejen pro skvělou cenu, za který nám byl dům přislíben a ve finále samozřejmě i postaven, ale také proto, že jsme dostali doporučení od známých a i my jsme se stavbou byli moc spokojeni.

Ne vždy je však dobré brát nejvhodnější cenové nabídky. Opět kladu na srdce, že doporučení od známých je opravdu to nejlepší. Firma se samozřejmě může pohoršit, ale stále je tu nějaká jistota, kterou máte právě tím, že vidíte výsledky jaké za sebou daná firma nechala a to vás může udělat klidnějšími.

Je zde také možnost, že se do stavby domu pustíte sami. Na firmě necháte jen to nejnutnější a sami se postaráte o zbytek. Samozřejmě, že to je také řešení a taktéž se pro něj můžete sami rozhodnout. Je to velká investice, proto nic neponechejte náhodě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *