Jak odejít od stávajícího operátora

Rate this post

Rádi byste si změnili operátora, ale stávající vás jen tak nepustí? Nejhorší bývá odejít od toho, který dokonale ví, jak si zákazníka udržet a jak si ho ponechat co nejdéle. Jedná se o nejdražšího operátora na trhu a tak spousty jeho klientů by rádo přešlo k operátorovi jinému, ale pozor, můžete narazit.

Jak odejít od stávajícího operátora?

By: the Italian voice

Moje vlastní zkušenost byla taková, že jsem šla do prodejny daného operátora dva měsíce před tím, než měla uběhnout doba, na kterou jsem se zavázala užívat jejich služby. Na prodejně mi sdělili, že nemusím nic podepisovat a že stačí přijít v den, kdy smlouva končí. To jsem také udělala, načeš mi řekli, že jsem přišla pozdě a tak mi smlouvu nevypoví.

Ano i takové špinavosti se u nás mohou dít. Proto vše řešte písemně a to přímo na pobočce. Nikam nic neposílejte. Nechte si dát výpověď a to písemně přímo na pobočce. Naštěstí je tu nový zákon, který stojí na naší straně, tedy na straně zákazníků. Tato novela zákona, nabude platnosti od 1.8.2014 a jde v ní především o to, že pokud budete chtít odstoupit od smlouvy předčasně, budete muset platit pouze pětinu částky, kterou zbývá doplatit do vypršení smlouvy.

Další obrovská výhoda je taková, že operátor bez vašeho svolení, nemůže automaticky prodloužit smlouvu. V praxi to znamená to, že pokud včas smlouvu nevypovíte, nebude vám opět pokračovat automaticky dál, jako to bylo doposud, kdy jste se tímto bohužel upsali na další 2 roky.

Konec je také s uzavíráním smluv po telefonu. Pokud zákazníkovi budou chtít operátoři nabídnout výhodnější nabídku, musejí mu dát 14 dnů na rozmyšlenou. Nebude se nám již také stávat, že nás budou podomní a pouliční prodejci zastavovat a nutit nás podepisovat „výhodné“ smlouvy. I těmto nekalostem již odzvonilo.

Těšme se tedy z lepších podmínek, které nám mobilní operátoři budou muset nabízet a samozřejmě je také akceptovat. Děkujeme za to, že si na ně konečně někdo posvítil a že z nás nebudou do nekonečna jen tahat peníze a takzvaně nás oblbovat sladkými řečičkami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *