Jak doma rychle uklidit

Rate this post

Doma to máte jako po výbuchu a ejhle volá návštěva, že se za pár minut u vás zastaví. Buďte rádi, že vám dali dopředu vědět a vy tak máte možnost alespoň na rychlo poklidit to nejhorší, co jste doma natropili ať už přímo vy, nebo vaše děti.

Jak doma urychlit úklid pokud je zrovna na cestě návštěva?

Pokliďte pouze na oko a nepouštějte se do žádných větších úklidů, které by mohli způsobit to, že se zaseknete na tom nejdůležitějším. Uklízet je třeba opravdu to, co je na první pohled vidět.

Ostatní si nechte na úklid, kterému budete věnovat více času a bude tak mnohem kvalitnější. Pokud však potřebujete doma uklidit rychle a chcete mít opravdu dobře uklizeno, zapojte i ostatní členy rodiny do úklidu a úklid si rozdělte tak, aby byl rychleji hotov.

Jednou za čas proveďte větší úklid, jako je například mytí oken a podobně. Snažte se spíše častěji uklízet větší nepořádek a pořádek doma udržujte tak, abyste neměli pak s úklidem větší problémy. Jsou-li však u vás malé děti, je velmi náročné udržovat domácnost uklizenou.

Znám toto velmi dobře a je jasné, že asi nebude jednoduché udržet domácnost v naprosté čistotě, protože děti neustále něco vyndavají a hledají, věci nechávají ležet a neuklidí je zpět a pak je z toho doslova spoušť.

Děti motivujte k tomu, aby po sobě hračky uklízely. Odměňte je pokaždé, když to udělají a chvalte je za jejich šikovnost. Každý z nás chce býti chválen a děti pak dvojnásob. Pokud vám děti pomohou uklidit, dejte jim za to sladkost, nebo něco, co mají rádi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *