Jak naučit dítě jezdit na kole

Rate this post

bikeJakmile vaše dítě opustí kočárek, je to půl velkého člověka a je třeba začít s učením samostatné přepravy.

Trojkolka, koloběžka – to jsou dopravní prostředky, které pamatují i babičky s dědečky, dnes děti většinou vidíte na srážedlech.

Už tato, také vlastně koloběžka, je výborným předchůdcem kola. Pokud vás dítě doprovází na odrážedle, když vy tlačíte kočárek, má nejlepší průpravu pro udržení rovnováhy. Sem tam se střídavě nožkama odrazí, a zároveň musí pěkně udržet rovnováhu. Je potom pouze krůček k tomu, aby začalo šlapat na kole.

Vaše dítě dostalo kolo pod stromeček?

V případě, že bez předběžné průpravy máte zrovna kolo a čeká vás obíhání sídliště se sehnutým hřbetem a podepíráním potomka i s bicyklem, brzy se vám tento způsob omrzí a kolo budete chtít vrátit Ježíškovi. Zvolte pak opěrná kolečka. V prodejnách s koly vám rádi poradí, jakou velikost zvolit právě ke kolu vašeho dítka. Vyberte hned i přilbu, bez té se malý cyklista neobejde vůbec.

Opěrná kolečka nejedou po terénu zároveň s hlavním, zadním kolem, nýbrž jsou o cca 2 cm posazena výš. Při jízdě tedy jede kolo jednou stopou, avšak v případě zabalancování doleva či doprava kolečko nedovolí pádu do strany. Děti se tak velmi rychle naučí jezdit a kolečka budou chtít samy odstranit.

Naplánujte si den na hřišti, možná máte dvorek a zahradu. Určitě se budete spolu cítit lépe, než na vozovce, kde se musíte neustále rozhlížet na obě strany. I když už budou vaši synek či dcerka relativně zručnými cyklisty, jistě víte, že do jejich deseti let se nesmí po silnici pohybovat na kole sami bez doprovodu.

V dnešní době je velmi rozšířený internetový obchod, kde lze najít a za výhodnou sumu pořídit kde co.

Je rozumné koupit dítěti dětské kolo, případně opěrná kolečka v tomto obchodě. Většinou se jedná o věci téměř nové, malé děti je při péči rodičů nestihnou opotřebovat a vy výhodným nákupem ušetříte. Dítko rychle povyroste, bude potřebovat bicykl zase větší, a je škoda kupovat vždy nové kolo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *