Jak se zlepšit pleť a neutrácet za to kvanta

Rate this post
By: Purple Sherbet Photography

Co vše se dá na pleť použít a jak ji udělat krásnější za málo peněz? Těch možností je celá řada. Samozřejmě si můžete nakoupit drahé a značkové krémy od světových návrhářů a těmi svou pleť pěstit. Jejich cena však nebývá nízká a často sahá do tisíců, a to přeci nechceme.  Na co vyhazovat peníze, když můžete mít skvělé pomocníky v péči o vaši pleť z vaší kuchyně za pár korun.

Jaké ingredience se hodí na vaši pleť? Je to například okurka, určitě si spousta z vás vybavuje to, jak si naše maminky dávaly na čelo a pleť slupku z okurek, když dělaly okurkový salát. Okurka má blahodárné účinky pro všechny typy pletí.

Med je skvělá věc

Další věcí, kterou si na pleť klidně můžete dát, je med. Med můžete totiž užívat jak vnitřně, tak i zevně. Med se přidává jak do pleťových krémů, tak i do masek a vůbec neuděláte chybu, pokud si jej na pleť dáte samotný. Vaší pokožce udělá velice dobře. Levná varianta je vám na dosah ruky. Med vaší pleť zvláční a zjemní, v krystalické podobě se dá použít i jako peeling. Med samozřejmě můžete pro své zdraví také jíst. Můžete si s ním udělat i masku na ruce. Pokud doma nemáte med, tak si kupte hroznové víno, které stačí rozmixovat a také na pleť nanést.

Regenerace s avokádem

Avokádo má také skvělé účinky, co se týká vlivu na pleť. Avokádo pleť regeneruje a hydratuje. Velmi dobře působí na vrásky. Pomocí avokáda budete mít zdravou a jemnou pleť. Pokud je vaše pleť unavená a povadlá, jestliže často řešíte stres, pak je avokádo tím pravým, co byste na svou pleť měla dát. Oživte namáhanou pokožku a rozjasněte ji. Avokádo se hodí hlavně pro suchou pleť. Pokud je vaše pleť citlivá a reaguje na ostatní přípravky podrážděním, tak avokádo určitě na pleť naneste. Co z avokáda na pleť nanést? Rozkrojte avokádo a dužinu rozmačkejte na kašičku, kterou potom na pleť naneste.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *