Jak se naučit plést?

Rate this post

Potkaly jste ráno úžasný model posledního módního trendu, s nádherně nadpřirozeným vzorem, v nepřehlédnutelném barevném odstínu, přesto mající zásadní vadu, že kráčel na vaší sokyni? Potkaly jste pulovr, který vás nadchnul a vyburcoval ve vás přesvědčení, že dokážete lepší, hezčí, ale hlavně vlastnoruční?

Tak si jej upleťte!

By: Chris

Kráčet takhle ráno ulicí, potkávat obdivné pohledy mužů a závistivé pohledy žen, upoutávat pozornost v kanceláři, s vědomostmi znalkyně odpovídat na dotazy, jak to uplést vůbec lze – to jsou velmi příjemné zážitky po vlastnoručně těžce a dlouhodobě upleteném svetru.

V dobách našich maminek a babiček se učilo plést ve škole. Ve škole se vůbec učilo mnoho jiných užitečných záležitostí, jako vyrobit si peněženku, vyrobit krmítko pro ptáky, učilo se vařit, skupinky děvčat se předbíhaly, která uvaří chutněji, učitelé se těšili, co se bude jako ochutnávka rozdávat, učilo se přebalovat děti, tedy panenky… Dnes, kdy se zdá, že všechno je lepší, dokonalejší, modernější, jsou mladí ochuzeni o tolik užitečných činností!

Naučit se plést? Jestli nemáte doma maminku, či spíše babičku, která by vám toto kmitání pletacími jehlicemi ukázala a naučila vás, jak upletená očka křížit, jak je vést před úpletem, či nechat za úpletem, jak splétat, rozplétat, a co je vůbec očko hladké a co očko obrácené, bude to trochu problém.

Popisem bez ukázek, bez obrázků, jak přízi na prst namotat, jak uchopit pletací jehlice, jak uplést jednoduchý lem, než se pustit do složitého vzoru, takovýmto popisem na stránce to také není možné.

Přesto naučit se plést můžete. Je možné zakoupit si knihu, příručku ručního pletení, ve které je velmi srozumitelně vyobrazeno, v jakém postavení proti sobě jehlice máte držet, jakým směrem pletací přízi na prst namotat, jak uplést úvodní očko, řadu, jak řadu ukončit a pokračovat řadou další.

Uvidíte, že ve skutečnosti není pletení vůbec složité, radost budete dělat nejenom sobě, ale i vašim dětem, na nichž budou obdivovat vaši šikovnost jejich kamarádi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *