Jak pečovat o dobré manželství

4/5 - (1 vote)
By: littlemoresunshine

Manželství je křehká věc, o kterou je třeba pečovat a to po celý život. Chceme-li, aby manželství fungovalo tak jak má, musíme pro to zákonitě něco udělat. Jak pečovat o manželství? Musíte umět odpouštět, tolerovat, být vstřícní a milovat.

Překážky jsou vždy a všude, musíte se však naučit společnými silami je zdolat a jít dál. Jeden druhému byste měli být oporou a hlavně táhnout za jeden provaz. Pokud máte děti, chovejte se tak, abyste jim šli příkladem. V dnešní době je udržení si manželství obzvláště těžké a proto byste se měli umět vypořádat s různými situacemi, které vás v manželství čekají.

Tolerantnost

Je nutné být tolerantní k druhému člověku a snažit se jeho rozhodnutí vždy pochopit. Nikdo netvrdí, že musíte tolerovat nevěru a podobné věci, ale pokud se manželka/manžel rozhodne pro cokoliv, stůjte za ním a tolerujte jeho rozhodnutí a to i tehdy, když se vám samotným moc zamlouvat nebude.

Odpouštějte

Odpouštějte, pokud se u vás stane něco, co vám ublíží. Uvědomte si, že každý jsme jen člověk a každý z nás dělá chyby. Pokud se jakýmkoliv způsobem váš drahý proviní, pak bychom mu měli dát další šanci, pokud on sám o to taktéž stojí. Není dobré hned při prvním konfliktu balit kufry a odcházet. Stali jste se rodinou a jako rodina, byste měli vše společně řešit.

Buďte vstřícní

Buďte vstřícní a to samé požadujte od svého partnera, manžela. Pokud přijde s nějakým nápadem, který je reálný, vyjděte mu vstříc a promyslete společně, jak to celé udělat. Jistě občas dojde k hádkám, ale vy se musíte nad ně povznést a hodit je za hlavu.

Táhněte za jeden provaz

Je nutné táhnout za jeden provaz, protože jste rodina. Nemůže jeden dělat to a druhý ono. Vždy se společně poraďte, jak situaci vyřešíte. Jste na to dva a tak se nerozhodujte sami. Občas jeden druhému udělejte něčím pěkným radost, protože každý je rád, když je k němu někdo pozorný, obzvlášť pak manžel, či manželka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *