Jak odnaučit psa tesknit

Rate this post

Pořídili jste si psa, ale samozřejmě chodíte do práce a tak je třeba psa nechávat i samotného doma. Z počátku to může být velice těžké, protože pes svého pána samozřejmě velmi miluje a je mu líto, že odcházíte a necháváte jej doma samotného.

Pes nebude chápat, proč jdete pryč, zatímco on musí zůstat doma a ani neví, kdy se vrátíte. Pokud odejdete naříká a štěká a v některých momentech také může docházet k tomu, že vám cosi roztrhá, zničí, rozškrábe a podobně. Dělá to proto, že se mu stýská a tak trucuje.

Po příchodu domů se pak nestačíte divit, co jste to našli za spoušť a je zle. Psa však netrestejte a nebijte, ale snažte se na to jít jinak. Ještě před odchodem psovi vysvětlete, že přijdete a rozdejte mu laskominy po celém bytě tak, aby se zabavil jejich hledáním a nevěnoval pozornost tomu, že odcházíte.

Při příchodu pak také opět psa odměňte dobrotami za to, že na vás počkal a byl doma hodný. Pes nebude truchlit, pokud vás nebude vidět odcházet a odchod zamaskujete jednoduše tak, že jej zabavíte a jeho pozornost odvrátíte jiným směrem.

Takto jsme to řešili i my s naším psem. Pokaždé dostal dobroty na stejná místa a tak věděl, kam si pro ně má jít a měla jsem z něj pocit, že se snad vždycky těší na to až odejdeme a on dostane něco dobrého Psi jsou v tomto směru hodně vyčůraní.

Pejskové jsou neradi sami a to především proto, že své páníčky milují. Většinu doby kdy jste pryč ale stejně pes prospí a tak mu čas uteče. Když se pak vracíme domů máme pejska až na hlavě, protože je velmi rád, že nás vidí a že jsme opět s ním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *