Jak dát muškáty přezimovat
Máte krásné muškáty o které se celé léto pilně staráte a najednou je máte vyhodit z důvodu, že se blíží zima? Vyhazovat je vůbec nemusíte, protože muškáty se dají zazimovat a příští rok je můžete opět nechat bohatě kvést na vašich oknech.
Jak na zazimování
Zazimovat muškáty je nutné než přijdou první mrazy. V této době, to znamená období říjen, listopad je již sundáme z okna. Pokud máte muškáty převislé, ostříhejte je a to tak, že vám z nich zbudou pouze pahýlky. Ty spolu s květináčem přeneseme nejlépe do tmavé místnosti, kde je teplota okolo 10 stupňů. V této místnosti je necháme do jara a zalíváme jen velmi málo. Stačí jednou za měsíc a to jen lehce.
Rozhodně nehnojíme!!! Necháme rostliny takzvaně spát. Nejlepší místnost pro odpočinek je sklep a pokud máte skleník, tak ještě lépe. Podmínkou je, že rostliny nesmí zmrznout a nesmí být v příliš velkém teple.
U muškátu vzpřímených květiny nestříháme. Pouze uštípeme květy a ty štípeme po celou dobu zazimování. V zimě není nutné, aby rostliny kvetly, pokud nekvetou, dostatečně si odpočinou. Na jaře potom rostliny přesadíme do nového substrátu. Každý rok je nutné zeminu vyměnit za novou.
Používejte kvalitní zeminu, která je bohatá na živiny, rostliny se vám za ní odvděčí. Pokud máte rostliny přesazené, zalijte je. S hnojením začněte až následující dny. Poté hnojte jednou za týden. Ještě než dáte rosliny za okno, uštipujte květy a muškáty nařízkujte. Rostlinám tím prospějete.
Muškáty obecně milují teplo a menší zálivku, proto je nepřelévejte. Pro muškáty se nedoporučují samozavlažovací květináče. Všechny odkvetlé květy uštípejte, aby mohly vznikat květy nové. Věříme, že v zazimování muškátů budete úspěšní a další rok ušetříte za nové nemalé peníze.