Jak zvolit správný parfém

Rate this post
By: digicla

Možná patříte k těm, kteří svůj oblíbený parfém ještě nenašli a kdož jej stále ještě hledají. Ono najít mezi takovým množstvím vůní tu pravou, není vůbec žádná legrace. Abyste se do vůně zamilovala, tak je třeba, aby vás oslovila na první vdechnutí. Je ale pravda, že se parfémy postupně rozvinou a pokud jej cítíte ihned po nastříkání, ještě to není vůně konečná. Nicméně pokud vás neosloví, je třeba hledat dál a takové hledání není vůbec snadné. Každá z nás by měla mít jinou vůni na léto a jinou na zimu. V zimě je třeba používat intenzivnější vůně.

Parfémy si nevybírejte podle flakonku, slevy, nebo značky. Důležité opravdu je to, aby vám voněl. Také nedávejte na něčí doporučení a to hlavně proto, že každý z nás má rád něco jiného a každý máme svou oblíbenou vůni úplně jinou. Možná asi netušíte, že nejlepší vjemy na vůně máme ráno a pokud si chcete najít tu pravou vůni pro vás, měla byste zajít do parfumerie hned ráno.

Na vyzkoušení vůně použijte buďto testovací papírky, které si však popíšete názvem parfému, nebo poprosíte prodavačku, aby vám papírek popsala, nebo si jej stříkněte přímo na kůži. Nejlépe na zápěstí. Pozor však na nejčastější chybu, které se můžete dopustit. Nikdy o sebe vzájemně zápěstí neotírejte, ale vůni nechte přibližně půl minuty volně se rozvinout.

Po dalších 20 minutách pak očichejte vůni znovu. Pokud si necháte nastříkat několik vůní na testovací papírek, tak se hlavně vyvarujte tomu, abyste papírky nepřiložili k sobě, ale uložte si je odděleně, aby se vůně mezi sebou vzájemně nepromíchaly.

Pokud jste si svou oblíbenou vůni našla, pak zvažte, jak velké balení si koupíte. Jestliže chcete vůni používat jen příležitostně, pak volte raději menší balení, protože vůně se během let ve flakonku mění. Pokud budete parfém používat denně, pak klidně sáhněte po větším, výhodnějším balení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *