Jak pracovat s akrylem na nehty

Rate this post

Přemýšlíte o akrylových nehtech, které byste si ráda udělala doma? Akryl je mnohem pevnější než gel na nehty a tak je i odolnější, proto je i o něco oblíbenější, navíc u akrylu není potřeba pec, do které se nehty dávají zatavit, ale akryl schne sám od sebe.

By: Fing’rs

Gel se nanáší krouživými pohyby, akryl nikoli. Akrylem se nehet potře podobně, jako byste si jej lakovali. Upraví se do tvaru a pak se nechá zaschnout. Upravíte jej pak ještě bruskou, nebo pilníkem. Akryl je prášek, který se smíchá s roztokem.

Jeho aroma není moc příjemné, ale dá se vydržet. Pokud smícháte prášek s menším množstvím tekutiny k tomu určené, pak vznikne hmota, která se na nehet nanese a nechá se zatvrdnout. Protože je akryl tak pevný, je i doplnění náročnější.

Při doplňování a pilování je třeba použít brusku na nehty, nikoliv pilník. S pilníkem byste se opravdu hodně nadřeli. Brusky již nejsou až tak drahé, jako tomu bylo dříve a seženete je za poměrně nízkou cenu, která vás jistě potěší.

Pokud se tedy rozhodnete pro práci s akrylem, bude třeba, aby jste si pořídili i brusku. Akryl má nevýhodu takovou, že při aplikaci nemá takový lesk, jak gel a tak je nutné je buď přetřít bezbarvým lakem, který mu lesk dodá, nebo nanést závěrečný lesk, který je nutné zapéct v troubě.

Práce s akrylem je ale celkově jednodušší, akryl je bytelnější a tudíž je i kvalitnější než gel, který se na nehty nanáší. Odrosty u akrylu navíc nejsou tak znatelné. Výhod má tedy akryl velmi mnoho. A určitě při správné aplikaci s ním budete spokojené.

Jeden komentář u “Jak pracovat s akrylem na nehty”

  1. Nalakujte si nehty podkladovym lakem, abyste v nich udrzela vlhkost a ochranila je pred vlivy akrylu. Kdyz budete mit nehty mastne, akryl k nim neprilne. Tento lak se vyrabi z metakrylove kyseliny, ktera vas na kuzi muze stipat. Snazte se tedy udrzet ho pouze na nehtech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *