Jak poznat problematickou pleť

5/5 - (1 vote)
By: Andy / Andrew Fogg

Problematická pleť se týká hlavně mladých lidí, kteří jsou v pubertě, ale nevyhýbá se ani starším. Jak poznáte, že je zrovna vaše pleť tou problematickou?

Pokud trpíte tím, že je vaše pleť mastná a tvoří se na ní akné, pak se jedná o problematickou pleť. Někdy také na této pleti můžete pozorovat rozšířené póry.

Dost možná vás trápí, že se vám pleť mastí a nejste za to rádi, na druhou stranu pro vás mám ale i dobrou zprávu a to tu, že mastná pleť pomaleji stárne. Je třeba však o tento typ pokožky pečovat mnohem více. Problematická pleť má tu nevýhodu, že není hladká, ale její struktura připomíná oraniště. Tyto nedostatky se pak maskují mnohem hůře a tak nejsme s tímto typem pleti z jasných důvodů spokojeni.

Další věc, která je pro problematickou pleť typická a nám se samozřejmě nelíbí je to, že je tato pokožka velmi často zarudlá a to díky pupínkům, které se tvoří. Pokožku je tak třeba velmi často čistit a pečovat o ní opravdu nadměrně. Pokud vás trápí tento problém, pak sáhněte po extra krycím make-upu a také po extra krycím pudru. Nezapomínejte ani na korektor.

Problematickou pleť si nechte vyčistit alespoň jednou za měsíc u kosmetičky. Sami se do hloubkového čištění raději nepouštějte, protože byste pleť mohli spíše rozdráždit a ublížit jí tak.

Nejvíce problematických míst je na čele, bradě a nose a poznáte je také podle toho, že se zde vyskytují ucpané póry. Jde o takzvanou oblast T-zóny, kdy klidně ostatní místa, mohou být naopak suchá. Používejte kosmetiku s obsahem alkoholu, který má blahodárné účinky na problematickou pokožku. Skvělé jsou také přípravky z Tea Tree Oil. I ty vaší pleti prospějí. Zbavit se lesku pokožky není snadné a vy máte pocit, že snad ani nic jiného neděláte, ale i toto můžete eliminovat. Stačí mít po ruce antibakteriální ubrousky a pudr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *