Gelové nehty si necháváme dělat z toho důvodu, že jsou velice odolné a vydrží mnohem více, než nehty přírodní. Také ozdoby a lak na nehtech jsou dlouhotrvající. Vydrží vám pěkně upravené i 4 týdny. O gelové nehty je ale třeba pečovat.
Je třeba po odrostech chodit na pravidelné doplnění, kdy vám nehty nehtařka zapiluje a udělá nové. Také vám nehty zkrátí, pokud si budete chtít udržet původní délku nehtů. Doma je třeba pilovat si okraje a po kratším odrostu pak přestup mezi vlastním nehtem a nehtem gelovým.
Pokud nebudete chodit na doplnění včas, nehty přerostou a ulámou se. S gelovými nehty můžete dělat prakticky cokoliv, protože vydrží opravdu velmi mnoho. Zničí je až velmi silný náraz, nebo velký tlak. Dříve byla oblíbená francouzská manikúra, později přišly do módy třpytky a nyní se nosí výrazné barvy, jako je například rudá, růžová, sytě hnědá a podobně.
Také délka nehtů je otázka módy, zatímco se začínalo se střední délkou, pokračovalo se velmi dlouhými nehty, tak nyní se nosí nehty, které jsou úplně krátké. Trendem tedy jsou krátké a barevné, velmi výrazné nehty.
Pokud máte barvené nehty, je třeba je po 14 dnech přelakovat buďto stejnou barvou, nebo jinou barvou, nejlépe tmavší, aby nebyly odrosty tak znatelné. Lak pak ještě ve finále přetřete bezbarvým lakem, ale to až po zaschnutí laku barevného.
Nevýhodou u gelových nehtů je, že na nich lak schne velmi dlouho. To však vidím, jako jedinou nevýhodu gelových nehtů, jinak jsou tu jen a jen pozitiva a důvody, proč gelové nehty mít a pyšnit se s nimi. Nově se začaly gelové nehty dělat i na nohou, ale to pouze v letních měsících. V zimě by to bylo zbytečné.