Jak na mastné vlasy

Rate this post

Jak na mastné vlasy

Mastné vlasy jsou hodně nepříjemné a vyžadují častější mytí. Pokud se vám vlasy hodně mastí, může to způsobovat puberta, hormonální změny, těhotenství, antikoncepce, nebo špatný životní styl, jako je kouření, či stres. Důvod proč se vlasy mastí, však může být i ten, že používáte špatné vlasové přípravky. Jak na mastné vlasy?

Pokud máte mastné vlasy, volte šampony bez silikonů. Ty mohou nejen ucpat mazové žlázy a tím způsobovat nadměrné maštění, ale také i vypadávání vlasů. Důležité je tedy, najít si vhodný šampon na mastné vlasy. Pokud máte mastné vlasy, doporučuje se je mýt častěji a masírovat tak mazové žlázy.

Lidé se často domnívají, že vlasy se nesmí mýt příliš často, aby se nemastily, ale právě opak je pravdou. Vlasy si myjte 2x, prvním mytím smyjete nečistoty a maz a při druhém mytí necháte působit aktivní látky. Kondicionéry používejte raději na konečky vlasů a to samé i masky. Vyvarujte se aplikaci u hlavy.

Na mastné vlasy se doporučují spíše průhledné šampony, než šampony krémové. Dobrý je například březový, nebo kopřivový. Pokud se vám vlasy hodně mastí poraďte se o vhodnosti šamponu v lékárně, či v kadeřnictví.

Potřebujete-li zachránit situaci s mastnými vlasy okamžitě a nemáte šanci si je právě umýt, je vynikajícím pomocníkem suchý šampon, který si můžete nanést kdekoliv a který vás mastnoty ve vlasech okamžitě zbaví. Důležitá je správná aplikace suchého šamponu. Nasypeme jej do dlaní a v dlaních promícháme, následně pak naneseme do vlasů stejně jako šampon při mytí vlasů, důkladně jej vmasírujeme do kořínků. Poté vlasy učešeme tak, jak jsme zvyklí. Suchý šampon vám odmastí vlasy i na 24 hodin, ale pokud máte šanci vlasy umýt, umyjte je co nejdříve.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *