Jak často barvit vlasy

Rate this post

Barvíte si vlasy, nebo s barvením chcete začít a nevíte, jak často si vlasy barvit? Je lepší si barvit vlasy méně než více, ale pokud jsou u vás odrosty znatelné brzy, nedá se nic dělat a je třeba si vlasy opět dobarvit. Lepší obarvit dřív, než mít dvoubarevnou hlavu.

By: Federico Capoano

Pokud jsou odrosty již dosti znatelné, pak si obarvěte vlasy. Bývá to přibližně 3-5 týdnů od posledního barvení. Pokud vám vlasy rostou rychleji, pak použijte k dobarvení šampon, protože ten je k vlasům šetrnější a neponičí je tolik, jako samotná barva.

Horší je to u melírů, které vlasy ničí ze všech odstínů nejvíce a to proto, že se musí odbarvovat. Být blond je sice atraktivní, ale vaše vlasy to také něco stojí a je třeba se jim potom mnohem intenzivněji věnovat, než tmavším odstínům. Pokud je to jen trošku možné, nechoďte na melíry dříve jak za měsíc.

Po barvení vlasy ošetřete maskou a balzámem na vlasy. Barva na vlasech vydrží déle než šampon, který se postupně vymývá, díky tomu však nejsou vidět odrosty. Barva je intenzivněvnější a nevymyje se. Šampon je šetrný, ale po každém mytí je barva vybledlejší a počítat také musíte s tím, že vám bude barvit i ručník, takže by to chtělo na vlasy používat nějaký tmavší.

Jak často si barvit vlasy?

Záleží na tom, jak rychle vám rostou. Sama poznáte, kdy je to třeba a podle toho se vrhnete do dalšího barvení. Zůstaňte u jedné barvy a pamatujte si, jakou barvu jste použila naposledy, tu si pak na další barvení opět pořiďte.

Velmi mnoho žen a to skoro 90% z nás, si své vlasy barví, protože není spokojená se svou barvou vlasů. Někdo svou barvu pouze zvýrazní, někdo se obarví úplně jinou barvou, než je jeho barva původní. Barvení vlasů je součástí skoro každé z nás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *