Jaký druh antikoncepce vybrat

Rate this post

Jaký druh antikoncepce vybrat

Antikoncepce slouží k tomu, aby žena neotěhotněla. Antikoncepce zabrání tomu, aby se vajíčko setkalo se spermií a zabrání tak nechtěnému těhotenství. Na trhu je nepřeberné množství antikoncepce a rozhodnout se jakou užívat, nemusí být zrovna nejjednodušší řešení.

Nejčastěji se užívají antikoncepční pilulky

Pilulek je nepřeberné množství. Druh vám předepíše lékař podle vašich jaterních testů. Můžete ho však požádat o levnější variantu antikoncepce. Lékař potom vybere vhodnou antikoncepci pro vás ve spodní cenové skupině.
Pilulky jsou naprosto spolehlivé. Je nutné je však brát každý den ve stejnou dobu. Pokud zapomenete, vezměte si pilulku hned jak si vzpomenete. Může se stát, že vám předepsané pilulky nebudou vyhovovat, toto řešte ihned s vaším doktorem.

Z pravidla se užívají 21 dní a potom přichází 7 denní pauza, při které žena menstruuje. Po sedmi dnech se začíná s novým balením. Pilulky se prodávají v balení po 3 kusech platíček, jsou tedy na 3 měsíce.

Kondom

Další ochranou proti nechtěnému otěhotnění, ale nejen proti němu, ale také proti pohlavním nemocem je kondom. Před použitím se doporučuje zkontrolovat, zda kondom není poškozen. Kondom lze kombinovat i s jinou antikoncepcí.

Antikoncepční injekce

Antikoncepční injekce jsou injekce aplikující se buď do břicha, nebo do hýždí a to každé 3 měsíce. Po celou tuto dobu vás chrání a vy nemusíte každý den myslet na to, zda jste užila pilulku, či nikoliv. Po těchto injekcích navíc žena nemá menstruaci, což je ohromná výhoda a také volba pro ty, kdo chtějí mít od menstruace klid.

Nitroděložní tělísko

Nitroděložní tělísko se zavádí do dělohy. Většinou se tato antikoncepce dává po porodu, kdy již žena další děti neplánuje. Tento druh antikoncepce vás chrání po dobu 5ti let, nitroděložní tělísko však lze kdykoliv z dělohy vyjmout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *