Jak se zbavit vody v těle

Rate this post

Otékáte a nejste schopni zhubnout? Pak je tu možnost, že máte vodu v těle. Tuto diagnostiku nejlépe pozná lékař, nebo dietní sestra.

Jak poznáte vodu v těle?

By: Stan Dalone & Miran Rijavec

Přibýváte na centimetrech a to především na břiše a v pase. Objevují se otoky a vy máte neustálý pocit plnosti. Takové pocity mohou přijít při menstruaci, nebo pokud hodně solíte a také může být důvod nesprávná životospráva. Rozhodně neřešte tuto situaci tím, že budete méně pít. Pijte pořád stejně a klidně i více. Zkuste co nejméně solit a vyhněte se jídlu, kde je sůl ve velkém množství, to znamená brambůrkům, tyčinkám, hranolkům z fast foodu a podobně.

Do svého jídelníčku naopak zařaďte více draslíku, to znamená hlavně banány, meruňky a zeleninu. Nejvíce draslíku je obsaženo v brokolici. Dále bychom měli zvýšit obsah vápníku, který je samozřejmě v mléčných výrobcích a ještě více je ho v máku.

Je tedy dobré konzumovat jak jídlo s mákem, tak jogurty, sýry a to především tvrdé sýry a pít hodně mléka. Pokud vám však nic z toho nepomůže, rozhodně se obraťte na lékaře a začněte svůj problém řešit právě s ním. Napíše vám vhodné léky, které vám pomohou odvodnit se.

Vodu z těla můžete také dostat pomocí lymfodrenáže. Lymfodrenáž může být ruční i přístrojová. Může se stát, že užíváte nevhodnou antikoncepci a ta vám zadržuje vodu v těle. Proto pokud jste právě nasadila novou antikoncepci a začnete přibírat na váze, rychle jí změňte.

Více než na domácí rady, však dejte na rady odborníků, kteří danou problematiku mají nastudovanou, a tudíž vám dokážou poradit mnohem lépe a samozřejmě mají ke každému jednotlivci individuální přístup.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *