Jak se zbavit strachu z myší

Rate this post
By: Mark Bray

Máte fobii z myší, které když vidíte, šílíte? I já patřím k těm, kteří tyto tvory k smrti nesnášejí, a dovolím si říct, že je mi z nich špatně. Často se mi zdají sny, kde musím přijít s těmito hlodavci do kontaktu a budím se naprosto vyřízená.

Musím říct, že po tom co jsem si naordinovala takovou svojí vlastní terapii, se to však zlepšilo a že když vidím myš, už se tak nehroutím, jako tomu bylo dřív. Myslím, že časy, kdy jsem viděla myš a ječela jsem takovým způsobem, že i myš z toho byla v šoku a nemohla se ani pohnout, jsou pryč.

Rozhodně to není tak, že bych si teď myši kupovala domů a mazlila se s nimi, ale při pohledu na ni už nepropadám takové panice, jako dřív. Strachu z myší jsem se musela zbavit už z toho důvodu, že mám doma kočku, která samozřejmě loví a se svým úlovkem se mi chodí často chlubit.

Bylo pro mě šílený, když se mi doma před barákem váleli mrtvý hlodavci, které mi přinesla moje kočka ukázat. Tak a jak na to?

Jak se zbavit nesnesitelného pocitu, že tyto hlodavce k smrti nenávidíte?

Začněte s obrázky. Prohlížejte si je na internetu, pouštějte si videa, zvykejte si na ně. Začátky jsou samozřejmě těžké a spíš budete zrak odvracet. Přesto to časem bude lepší a budete se postupně dívat nejen na myšky, ale i na jejich ocásky, které často budí paniku.

Chce to trénink, „jednoduše“ si na myši zvyknout. Jdu-li do garáže, kde přede mnou nějáká myš proběhne, tak ji teď i pozdravím a jdu dál. Dá se říci, že jsem fobii z myší porazila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *