Jak přibrat?

Rate this post

Otázka váhy nás trápí celý život. Většinou se touto problematikou zabývají ženy. Již od mala slýchávají, že by neměly být tlusté, že si mají udržovat stabilní váhu. Otázka správné tělesné hmotnosti, se nemusí týkat jen osob, které trpí obezitou. Tělesná hmotnost, se může týkat i podváhy.

V případech podváhy, je nutné docílit toho, aby osoba přibrala. Jak přibrat? Pro přibrání na váze je vhodné začít dodržovat zásady správné životosprávy, upravit si jídelníček a stravovací návyky. Pomoci může i pravidelné chození do posilovny zaměřené na posilování s činkami.

Nízkou tělesnou hmotnost ovlivňuje stres, genetika a metabolismus. V určitých případech se na nízké tělesné hmotnosti podílí kromě výše uvedených příčin i přítomnost nemoci. Jedná se většinou o nemoci spojené s poruchou štítné žlázy. Nízkou hmotnost ovlivňuje především snížená funkce štítné žlázy.

Geneticky dána štíhlost souvisí s tělesným typem. Pokud máte nízkou tělesnou hmotnost a nemůžete přibrat na váze, váš tělesný typ se nazývá ektomorf. Ektomorf se vyznačuje úzkou kostrou a špatným přibírání na váze i svalové hmotnosti. Díky ektomorfu jsou potom lidé celý život štíhlí a mají problémy přibrat.

Správná strava

Strava, která se má podílet na přibrání tělesné hmotnosti, musí vycházet z pravidel zdravé výživy. To znamená jíst pravidelně 5 krát až šestkrát denně. Jíst by se mělo pravidelně každé tři hodiny. Na svůj jídelníček by jste, tak měli zařadit tři hlavní dopolední jídla, odpolední svačinu, večeři i druhou večeři později večer. Strava musí být bohatá a vyvážená nejen na nutriční hodnoty, ale i na přísun energie. Základem jídelníčku při přibírání na váze jsou obiloviny, mléčné výrobky, drůbeží, hovězí maso, ryby, vejce, ovoce a zelenina. Vhodné je zařadit do jídelníčku i sušené ovoce. Sušené ovoce obsahuje hodně sacharidů, vlákniny a vitamínů.

Časové rozložení jídel

Pro přibrání na váze, je důležité sestavit si časové rozložení jídel. Časové rozložení jídel je důležité proto, aby mělo tělo vždy dostatek živin a mohlo budovat svalovou tkáň.

Pro inspiraci se podívejte na možný časový rozvrh jídel.

  • 7:00 Snídaně
  • 9:30 Přesnídávka
  • 12:00 Oběd
  • 15:00 Svačina
  • 18:00 večeře
  • 21:00 Druhá večeře

Jak přibrat na váze – Posilovna

Při přibírání je důležité začít chodit do posilovny. v případě, že jste posilovnu nikdy předtím nenavštívili, nejprve se naučte techniky správného provedení všech cviků na jednotlivé partie. Naučit bychom se měli především techniky cviků na hrudník, ramena, břicho, biceps, triceps, záda, stehna, lýtka. S technika těchto cviků Vám poradí trenéři v posilovně. Do tréninku musí být zařazeny i nohy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *