Jak posílit imunitu

Rate this post

V zimě býváme často nachlazení a trápí nás chřipka. Určitě si kladete otázku, jak je možné, že jsme v zimních měsících pořád nachlazení, nemocí a unavení. Za nemocemi a nachlazením stojí imunitní systém. Imunitní systém bychom měli pravidelně posilovat. Především díky dobrému imunitnímu systému se lidské tělo dokáže bránit nemocem.

By: Julien Lehuen

Imunita je schopnost organizmu bránit se proti antigenům pocházejícím jak z vnějšího, tak z vnitřního prostředí organismu. Antigeny jsou různé viry, bakterie a nádorová onemocnění. Imunita spouští v lidském těle obranné mechanismy právě, proti bakteriím a virům. Pokud budeme zkoumat imunitu z užšího významu tohoto slova, tak zjistíme, že imunita je naprostá odolnost organismu vůči nemocem.

Jak posílit imunitu? Imunitu můžeme posílit očkováním, ale i zdravým životním stylem. Imunita se dělí podle nástupu specifičnosti. Rozeznáváme tak imunitu specifickou a imunitu nespecifickou. V případě specifické imunity jde o získané obranné látky proti konkrétní nemoci.

Opakem je imunita nespecifická. Tato imunita je vrozená. Mechanismy nespecifické imunity se spouštějí v případě infekce okamžitě. V současné době dochází k velkému výskytu oslabené imunity. Typickým příznakem oslabené imunity jsou velmi často se opakující onemocnění s těžkým průběhem.

Pokud máme oslabenou imunitu, měli bychom ji posilovat. Posílení imunity vede k tomu, že imunita začne pracovat, tak jak má. Lidé se tak zbaví častého nachlazení a nemocí. Ptáte se, jak posílit imunitu? Posílení imunity je v našich silách a nemusíme pro posílení využívat medicínu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *