Jak oddálit menstruaci

3/5 - (1 vote)

Menstruace je součástí našeho života. Především je součástí života každé zdravé dívky a ženy. Bohužel i přesto, že nám není menstruace mnohdy příjemná, má v životě žen a dívek smysl. Menstruace umožňuje dívkám a ženám mít děti. Často se ženám i dívkám v hlavě honí, jak se zbavit menstruace či aspoň, jak oddálit menstruaci.

Menstruace se definuje, jako několikadenní krvácení na konci menstruačního cyklu. Znamená tedy konec cyklu, při kterém se tělo ženy připravovalo na těhotenství. Obvykle se za normální délku menstruačního cyklu považuje 28 dní. V určitých situacích (stres, velká fyzická námaha) se může délka menstruačního cyklu měnit.

Přesto, že si velmi často přejeme, menstruace se zbavit nejde. Nemůžeme jen tak lusknout prsty a menstruace je pryč, nebo oddálená – to prostě možné není. Pravdou ovšem je, že u žen i dívek, které jsou již s menstruací smířené a neřeší tolik nepříjemné pocity s ní spojené, může nastat chvíle, kdy se menstruace dostaví v nevhodnou chvíli. Většinou se jedná o situace spojené s dovolenou u moře, oslavou, kdy je krvácení nežádoucí.

menstruaceZde nastává otázka – Jak oddálit menstruaci? Ano, menstruace se dá oddálit. Jen je velmi žádoucí, aby ženy věděly, jak menstruaci oddálit. Případně, aby možnost oddálení menstruace prodiskutovaly s gynekologem. Právě gynekolog může navrhnout vhodné řešení k oddálení menstruace.

Existují dvě možnosti, jak oddálit menstruaci. Menstruaci můžeme oddálit pomocí hormonální antikoncepce. Druhou možností oddálení menstruace je zajít na gynekologii. Na gynekologii mohou předepsat léky, které přímo slouží k oddálení menstruace. Vyzkoušet se dají i různé babské rady, ale jejich výsledek není jistý.

Jak oddálit menstruaci

● Oddálení menstruace pomocí hormonální antikoncepce

V případě, že ženy a dívky berou jednofázovou antikoncepci, je oddálení menstruace jednoduché. Plato antikoncepce obsahuje 21 tabletek. Tyto tabletky se berou každý den večer a po jejich dobrání nastává sedmidenní pauza. Během této sedmidenní pauzy se dostaví menstruace. Po pauze se znovu začíná brát další plato. Pokud v určitém měsíci nechcete mít menstruaci, jednoduše neuděláte po dobrání plata sedmidenní pauzu.

Ihned po dobrání jednoho plata, začnete brát plato druhé. Takto si posunete menstruaci o měsíc.

Oddálení menstruace pomocí speciálních prášku předepsaných gynekologem

Pokud ženy a dívky neberou antikoncepci a potřebují oddálit menstruaci, musí navštívit gynekologa. Stačí požádat gynekologa o oddálení menstruace a říci mu, z jakého důvodu o to žádáte. Gynekolog většinou předepíše na oddálení menstruace Organetril nebo Norethisteron. Jedná se o hormonální tablety k oddálení menstruace, které se poté s receptem vyzvednou v lékárně. Gynekolog určí počet dní před menstruací, kdy se tabletky začnou brát. Tabletky se berou tak dlouhou, jak je potřeba. Tři dny po vysazení léku by se měla dostavit menstruace.

Babské rady

Je možné také vyzkoušet babskou radu. Pokud ženy a dívky nechtějí jít na gynekologii, mohou vyzkoušet citrónovou šťávu. U několika málo žen se menstruaci podařilo oddálit pitím citrónové šťávy. Bohužel tento způsob nefunguje u všech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *