Jak neusnout

Rate this post

Únava je mocná čarodějka a bývá velmi těžké jí odolat, když na vás přijde. Je-li to v pravou chvíli, podlehněte jí, přijde-li však v době, kdy je nutné jí překonat, budete s ní muset začít bojovat. Jak neusnout vám poradíme v tomto článku.

By: Alp Erturul

Vyzkoušené metody jako je silná káva, není třeba představovat. Ano, je to velmi účinná zbraň proti únavě a je to také zbraň osvědčená. Proto je to první rada, kterou vám dávám. Káva a kofein. Udrží vás na nohou a v bdělém stavu.

Káva však není to jediné, co vám pomůže neusnout. Dále jsou to energetické nápoje, se kterými to však v žádném případě nepřehánějte a rozhodně je s kávou nekombinujte. Pokud řídíte a jde na vás únava, otevřete si okýnko a pusťte nahlas hudbu.

Je-li vaše únava v autě však natolik velká, že vám nic nepomáhá, raději zastavte a na chvíli se opravdu prospěte a to především z bezpečnostních důvodů. Není třeba zmiňovat rizika, jaké může způsobit řidičům mikrospánek.

Dalším způsobem je 20 vteřin mnout ušní lalůčky. Pořádně si je prsty prokrvte, na nějakou dobu vás to postaví na nohy.

Pokud se cítíte unaveni, pak pomůže trošku se protáhnout a zacvičit si. Dobré je cvičení 5 Tibeťanů. Existují preparáty, které vám od únavy pomohou, ale pozor, většina z nich je návykových. Zkuste se přes den šetřit a nevynakládat zbytečně mnoho sil, aby jste nebyli večer neskutečně vyčerpaní.

Dobré je také cucat vitamín C. Nenuťte však své tělo být bdělé za každou cenu. Pokud se cítíte unaveně, dopřejte si kvalitní odpočinek. Tělo ho potřebuje a spánek je velmi zdravý. V pozdějším věku budete muset řešit pravý opak a to jak to udělat, abychom mohli spát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *