Jak nemít strach ze zubaře

Rate this post

Strach ze zubaře mohl vzniknout ve vašem dětství. Dříve se chodilo k zubaři, kterého jsme si nemohli vybrat. Navíc metody, které nám zubař prováděl byli velmi bolestivé a nepříjemné, a tak na tyto zážitky máme nepříjemné vzpomínky, které si sebou neseme do dospělosti.

By: Prefeitura de Olinda

Pamatuji si, jak jsme chodili se školou k zubařce, byla zlá, tlustá a s nikým se nepárala. Nevím, jestli dříve neexistovali uklidňující medikamenty, nebo jestli nám je tahle baba jen nechtěla dát, každopádně byla strašně morbidní a všichni jsme se jí velmi báli. Dokázala vytrhnout pevné první zuby bez jakýchkoliv utěšujících látek.

Dle mého názoru v nás vyvolala strach ze zubaře, protože jsme se u ní nikdy ničeho příjemného nedočkali. Doba je ale jiná a dnes již strach ze zubařů mít rozhodně nemusíme. Pokud nemáte ve svém zubaři důvěru, můžete jej změnit a najít si zubaře jiného.

V dnešní době vám zubař nečiní bolest, protože vždy, když má pacientovi provést něco bolestivého, tak místo lokálně umrtví. Díky tomu cítíme jako pacienti maximálně tlak a jediné, co nám může být nepříjemné je, že máme delší dobu otevřená ústa. Pokud se tedy bojíte k zubaři chodit, mějte na paměti, že se doba podstatně změnila a že nic horšího, než injekce vás u zubaře nečeká.

Každý zákrok s vámi zubař dopředu konzultuje a informuje vás o možnostech, které vše zjednoduší. Pokud se bolesti bojíte, nechte si raději místo umrtvit, po té vás žádná bolest nebude trápit. Maximálně může přijít, když vše začne přicházet k sobě a to už byste měli mít po ruce léky na bolesti.

Pokud půjdete k zubaři a čeká vás něco nepříjemného, sami uvidíte, že to ve finále nic nebylo. Že strach ze zubaře pramení právě z dob, kdy k nám zubaři nebyli vůbec šetrní a kdy jsme všechnu bolest museli snášet. Tato doba je naštěstí pryč a pacient už se nemá čeho bát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *