Jak nemít kocovinu

Rate this post

Kocovina je stav, který přichází druhý den po mejdanu, kdy jste pili jednoho panáka za druhým, což způsobilo opilost. V opilosti se člověk cítí naprosto svobodný, může si dělat co chce, nic mu nebrání, ve svých vlastních očích je dokonalý tanečník, bavič, společník, rádce a také vtipálek. Realita je však mnohdy velmi odlišná.

By: Leonid Mamchenkov

Vidíme to, co chceme vidět, jsme odvázaný a tím, že je to stav plný zábavy, v pití vesele pokračujeme, aniž bychom mysleli na následky, které nás čekají druhý den. Ovšem to bychom samozřejmě měli, jenže to si bohužel uvědomíme, až když je pozdě a my se probudíme s bolestí hlavy a výčitkami, že jsme to s alkoholem pořádně přehnali.

Asi každý z nás si tímto stavem určitě někdy prošel, pokud patříte mezi ty, kdož se nikdy neopil pod obraz, pak si gratulujte. Tento stav je skutečně děsivý, ale většinou nejhorší vás čeká druhý den, kdy vás bolí hlava, břicho a cítíte se totálně pod psa. Nevíte jak si pomoci, protože je vám tak špatně, že nedokážete ani vstát, natož si nachystat kávu, či uvařit si polévku.

Jak nemít kocovinu je pouze jediná rada a to, abyste to s pitím alkoholu rozhodně nepřeháněli a raději toho vypili méně, než více. Když se však taková pitka strhne, jen stěží se budeme držet stranou a koukat na ostatní jak do nich padá jeden panák za druhým. Proto pokud jdete pít, pořádně se najezte a nebojte se jíst mastné věci. Alkohol prokládejte nealkoholickými nápoji a dávejte si mezi pitím alkoholu pauzy.

Jezte i během popíjení a pokud cítíte, že už jste opilý, řekněte si dost. Není jednoduché tento krok učinit, ale když se naučíte mít stopku, nebude vám druhý den tak špatně, jako kdybyste vesele pokračovali v pití dál. Jste-li si vědomi toho, že nevíte kdy přestat, neberte si sebou moc peněz, abyste měli alespoň nějakou brzdu, která vás v pití alkoholu zastaví.

Pokud pijete u někoho, raději nekupujte přehnaně velké množství alkoholu. Víte-li, že jste to s alkoholem přehnali, pak si dejte před spaním brufen a pořádně jej zapijte. K posteli si také připravte velké množství tekutin, vězte, že je budete potřebovat. Dobrá je cola i voda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *