Jak najít děložní čípek

5/5 - (1 vote)

Jak najít děložní čípek

Co si budeme povídat. Žádná dívka, nebo žena nebyla od mala poučována, kde přesně se nachází čípek. Stydí se zeptat doma, u lékaře a díky chytrému internetu hledají právě zde.

Kde se nachází čípek

Čípek se nachází hluboko v pochvě, většinou uprostřed, ale není to vůbec pravidlem. Některá žena ho má skutečně uprostřed, některá více vpravo nebo vlevo.

Jak ho najít

Opřete nohu o židli, nebo si sedněte na WC, strčte ukazováček do pochvy a hledejte. Většinou najdete někde v zadu uprostřed kuličku, oválek a to je čípek! Nedaří-li se vám čípek najít, použijte prostředníček, který je nejdelší. Pomůže i zatnutí svalů břicha a pánevního svalstva.

Jak vypadá

Je to již zmiňovaná polokoule, oválek, který má uprostřed rýhu. V plodné dny je měkký a otevřený, v neplodné tvrdý a uzavřený. Někdy se jakoby skrývá hluboko uvnitř, jindy je krásně natažený a lehce nahmatatelný. Pokud jej budete sledovat delší dobu, porozumíte jeho činnosti.

Kulička na čípku

Pokud najdete na čípku nějakou hrudku, kuličku, nerovnoměrnost, je možné, že na něm máte vřídek. Neděste se, buď se sám vstřebá, nebo vám ho můžou chirurgicky odstranit.

Čípek je jedinečná „věc“, která zajišťuje bezpečné početí a těhotenství. Pokud nevíte, kde je, rychle jej najděte. Své tělo přece máme znát!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *