Jak na strie

Rate this post

Strie patří spolu s celulitidou k nejčastějším kosmetickým problémům žen. Ovšem strie dnes netrápí jen ženy, postihují i muže. Strie jsou víceméně drobné jizvičky, které se objevují na povrchu pokožky. Strie se nejčastěji objevují v problémových partiích lidského těla. Při objevení strií začíná u žen i mužů boj za jejich zbavení.

strieStrií není možné se úplně zbavit. Můžete však předcházet jejich vzniku či je aspoň částečně eliminovat. Když se strie objeví, mají jasně červené zbarvení, které se postupem času změní na bílo stříbřité zbarvení. Určitě Vám na mysl přijde otázka, jak strie vznikají. Strie vznikají popraskáním elastických vláken kůže.

Lidská kůže je tvořena několika vrstvami. Kůže je elastická a tím pádem do jisté míry pružná, s přirozeným růstem a zvyšováním objemu se natahuje. Natahování kůže je umožněno právě elastickými vlákny obsaženými v kůži. Strie jsou potom drobné pajizévky objevující se na kůži. Strie nevznikají poškozením povrchu kůže, ale popraskáním elastických vláken pod povrchem kůže.

Strie vznikají při extrémním natažení kůže, v době, kdy dochází k rychlému váhovému přírůstku. Čím více organismus stárne, tím více dochází ke vzniku strií. Jak už to tak v životě bývá, strie postihují zejména problémové partie těla. Jedná se tedy o břicho, boky, hýždě, prsa a stehna.

Jak na strie?

Se striemi se můžeme pustit do boje. Každému z nás záleží na tom, aby vypadal dobře. Jak již bylo zmíněno výše, strií se nikdy úplně nezbavíme. Někteří lidé mají navíc k tvorbě strií větší sklony.

Mezi nejčastější důvody pro tvorbu strií patří dědičnost, hormonální změny, těhotenství a obezita. Všechny tyto důvody souvisí s rychlým váhovým přírůstkem, který je živnou půdou pro strie. Ovšem neznamená to, že by se strie vyhýbali štíhlým lidem. Omyl, i štíhlí lidé při nedostatečné prevenci trpí striemi.

Jak na strie – rady

Když už strie na našem těle objevíme, bohužel se jich nezbavíme. Strie kůži trvale poškodily. Hlavním úkolem v boji se striemi je tedy prevence.

● Prevence strií

Zde patří zejména dostatečný přísun tekutin, správná životospráva, promazávání ohrožených partií těla, prokrvující masáže, pomalé přibývání na váze, pozvolné posilování. Promazávání je nejdůležitějším bodem prevence. Každý den bychom měli promazávat tělo krémy se speciálními účinky na strie. Dvakrát v týdnu by mělo být promazávaní doplněno o prokrvující masáž.

Zmírnění projevu vzniklých strií

Ø Masáže – masáže si můžeme buď zaplatit, nebo udělat sami doma. Při domácí masáží budeme potřebovat mořskou houbu. Mořskou houbou provádíme na postižených partiích jemné krouživé pohyby.

Ø Mazáním – každý den promazávat kůži speciálními mléky a krémy určenými na strie.

Ø Sprcha – střídejte při sprchování teplou a studenou vodu. Při střídání studené a teplé vody dojde k prokrvení pokožky a zmírnění projevů strií.

Ø Lékařské zákroky – především pomocí laserových přístrojů. Laserové přístroje vyhladí pokožku, prohřejí hluboké vrstvy kůže a stimulují tvorbu i remodelaci kolagenových vláken.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *