Jak na nadýmání

Rate this post

nadýmáníTrápí vás neustále nafouklé břicho a pokaždé, když se najíte, máte břicho jako byste právě čekali miminko? Je to velmi nepříjemné a vás tato skutečnost trápí. Nejen že máte nafouklé břicho, ale navíc cítíte bolesti a potřebujete si ulevit, což nelze pokaždé a všude.

Příčina proč je břicho nafouklé není v tom, že jsme toho snědli mnoho, ale v tom, že jsme snědli nesprávnou stravu, která bohužel toto způsobila. Nafouklé břicho také může způsobit malý příjem tekutin, to znamená v případě, že nedodržujete pitný režim.

Poté zadržujete vodu v těle a to způsobuje, že máte nafouklé břicho. Pokud máte nafouklé břicho jen občas a ne pravidelně, jedná se o nadýmání a to se dá řešit léky na správné trávení. Vynechejte ze svého jídelníčku luštěniny, omezujte i cukry.

Nadýmání je velmi nepříjemné, jedná se o množení plynů ve střevech. Nadměrná plynatost je způsobena při poruše trávení na podkladě nedostačující činnosti enzymů. Při nadměrné plynatosti se doporučuje sport a pohyb.

Vynikající účinky má psyllium, lněné semínko a podobně. Pomůže vám od těchto obtíží. Trpíte-li plynatostí pijte jen čistou, neperlivou vodu a bylinné čaje. Dobré je také užívat probiotika. Většinou se s tímto problémem neradi někde svěřujeme.

Pokud je však vaše situace neúnosná, poraďte se s lékařem, který vám nejlépe poradí a pomůže vaší situaci vyřešit. Může vám doporučit vyšetření střev, které může odhalit cokoliv, co vám nadýmání způsobuje. Toto vyšetření není nikterak příjemné, ale pokud jej podstoupíte, budete moc situaci s nadýmáním začít řešit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *