Jak na kocovinu

Rate this post

Jak na kocovinu

Kocovina je strašná, obzvlášť když jste to s alkoholem dost přehnali. Nejhorší je, když nevíte co se dělo a tápete, jak jste se vůbec dostali v tom lepším případě domů, v tom horším jste se ocitli někde, kde to vůbec neznáte a nevíte ani, co se dělo. Jak na kocovinu?

Ještě než půjdete pít, pořádně se najezte a klidně si dejte i mastné jídlo. S pitím to nepřehánějte. Pokud chcete pít panáky, pak je pijte s džusem, colou, či redbullem. Dávejte si mezi pitím pauzy. Jezte i v průběhu. Pijte raději méně, než více.

Jednak ušetříte za alkohol a za druhé za to budete druhý den rádi. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že se ze mě díky nesnesitelné kocovině stal abstinent. Pokud s někým někam jdu, piji raději jen symbolicky, než abych druhý den nesnesitelně trpěla.

Když už se ale strhne pitka a vy se do ní přidáte, protože se cítíte skvěle, bavíte se a legrace se rozjela na plné obrátky, mějte na paměti, jak na kocovinu, aby vám ráno nebylo úplně nejhůř. Pokud si to budete pamatovat, dejte si po příchodu domů brufen a napijte se hodně vody. Vody vypijte co nejvíce, protože vás pak v noci a ráno nebude trápit nesnesitelný pocit sucha v krku.

Osprchujte se, je-li to ještě ve vašich silách a to nejlépe studenou vodu a umyjte si i hlavu. Připravte si aspirin, ten užijte ihned po probuzení. Je to starý, ale osvědčený recept na kocovinu. Sice se vám při pomyšlení na jídlo zvedá žaludek, ale zkuste to překonat a dejte si alespoň teplou polévku.

Zkuste co nejdéle spát a ze všeho se vyspat, klidně sáhněte po prášku na spaní. Léků v tomto případě není nikdy dost. Dobré je pořídit si do lékárničky antiethanol, který vám taktéž ráno pomůže. Máte-li bolesti hlavy, je dobré dát si na ní studený obklad. Ráno si jistě uvědomíte, že jste to s alkoholem rozhodně neměli přehánět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *