Co dělat, když najdu psa

Rate this post
By: Amy

Pes je domácí mazlíček, který by vždy měl někomu patřit. V naší zemi se nestává, že by se psi volně pohybovali a neměli vlastního pána. Pokud jsou to pejsci bez pána, jsou umístěni do psího útulku, kde se o ně starají, kde dostanou jak lékařskou péči, tak i najíst a napít.

V útulku bude pejsek chráněn před nepřízní počasí, ale jistě by mu bylo mnohem lépe doma u svého pána. Někteří se nového domova dočkají, jiní nikoliv.

Co dělat, když najdu psa?

I to se může stát. Vidíte kolem sebe pobíhat pejska, který je zmatený a neví, kde vlastně je a kde má pána. Pokud má pejsek známku, máte napůl vyhráno, protože podle známky se dá dohledat i majitel. Někteří pejsci mají na krku i informace o tom, na koho se obrátit, pokud se ztratí. V tomto případě kontaktujte majitele a pejska mu předejte.

Pokud kontakt na majitele nenajdete, volejte městkou policii, která se pejska ujme a buďto bude kontaktovat sama majitele, nebo pejska předá do útulku, kde se o něj postarají. Pokud najdete pejska a chtěli byste si jej nechat, tak je dobré nejprve zjistit, zda se někomu nezatoulal.

Vypadá-li dobře krmen a není-li zanedbaný, určitě někomu patří. Pokud však na pejskovi je znát, že se o něj nikdo nestará a vy byste si jej rádi vzali do své péče, pak nejprve navštivte veterinární ordinaci a nechte pejska vyšetřit. Proveďte očkování a také odčervení, ujistěte se zda nemá nějaké nemoci, zeptejte se kolik asi tak pejskovi je let a poté si jej teprve vezměte k sobě domů.

Nikdy si neberte neznámého psa hned domů, a pokud se vám jeho chování nezdá, tak jej určitě ani nehlaďte. Vyčkejte na příjezd policistů. Pejska si můžete vzít i později z útulku poté, co mu budou provedena všechna potřebná vyšetření.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *