Jak pečovat o auto

3/5 - (1 vote)

Pořídili jste si auto a přemýšlíte, jak o něj co nejlépe pečovat, aby vám vaše auto sloužilo bezvadně co nejdéle? Je samozřejmě třeba o auto se dobře starat a to zdaleka neznamená to, že budete s autem jezdit každý týden do myčky a pulírovat mu interiér.

By: Y a T R a

Je to sice také velmi důležité, ale není to to nejdůležitější. Aby bylo vaše auto v pořádku, měl by jej zkontrolovat automechanik. Pokud máte nové auto, nemusíte se pár let starat o nic jiného, než o dolití kapalin a výměnu letních a zimních pneumatik.

Pokud jste si pořídili auto ojeté, pak je třeba vyměnit olej, dolít všechny kapaliny, zkontrolovat klínový řemen, brzdové destičky, motor, rozvodový řemen…. Poproste technika, ať vám provede celkovou kontrolu vašeho vozu a následně vypíše, jaké závady jsou na vozidle, co je nutné opravit hned, co později a kolik vás to bude stát.

Určitě do opravy investujte, abyste měli vše v pořádku a nedostali se tak do jakéhokoliv problému, který by mohl nastat. Při koupi automobilu počítejte i s finanční rezervou na opravy, které budou třeba. U auta je třeba neustále kontrolovat a dolévat kapaliny, aby se nestalo, že vám nějáká kapalina dojde a zadřete například motor.

Pokud to jde, dávejte své auto do garáže, obzvláště pak v zimě. Povětrnostní vlivy vašemu automobilu neprospějí. Úplně nejlepší by bylo, kdybyste v zimě, kdy se solí silnice s autem vyjížděli jen tehdy, když je to opravdu nutné.

Máte-li ke svému novému autu vztah, tak je to jen a jen dobře. Nezapomeňte na to, že je třeba automobil pořádně zabezpečit, protože zloději jsou koumáci a dokáží si poradit s kdejakou překážkou, proto používejte minimálně 2 bezpečnostní zařízení. Čím však více, tím samozřejmě lépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *