Jak jezdit autem v zimě

Rate this post

Jezdíte autem za každého počasí? Jak jezdit autem v zimě? Chce to trochu trénink, obzvlášť napadne-li hodně sněhu a vy musíte vyjet na místa, kde sypači příliš nefungují. Jak jezdit autem v zimě? Musíte být hodně opatrní a dávat si skutečně velký pozor.

By: Tristan Ferne

Jedete-li ve sněhu, pak jeďte pomalu a snažte se nebrzdit, protože byste mohli dostat hodiny. Spíše podřazujte, nebo je třeba brzdit přerušovaně. Což znamená sešlápnout brzdu, pustit, sešlápnout brzdu, pustit. Spíše však opravdu raději podřazujte, protože sníh a ledovka jsou nevyzpytatelné.

Určitě mějte na svém autě zimní pneumatiky a pokud je to jen trošku možné, nasaďte sněhové řetězy. Ve městě je však ale nutné řetězy sundat. Jedete-li ve městě, taktéž jezděte velmi opatrně a pomalu. Co úplně nesnáším, když je silnice namrzlá, jedu krokem a předjede mě chytrák, který ještě troubí a ukazuje si na čelo.

Sám asi netuší, jak moc ohrožuje nejen sebe, ale bohužel i ostatní. Uvědomte si, že na silnici jako řidič, rozhodně nejste jen za sebe. V zimě se vám lehce může stát, že zapadnete. Jak tuto situaci řešit? Snažte se auto rozhoupat přidáváním a ubíráním plynu, pokud máte někoho vedle sebe, poproste jej, ať vás roztlačí.

Nacházíte-li se v oblasti, kde je velké množství sněhu, vozte u sebe lopatu, nebo alespoň lopatku, kterou si taktéž můžete pomoci při zapadnutí. Doporučujeme v pytlíku trošku štěrku, který vám pomůže celou situaci lépe řešit.

Je-li to jen trošku možné, nechte v zimě raději auto doma, protože jízda v zimě moc bezpečná nebývá. Samozřejmě něco jiného je pokud je zima mírná a moc nesněží, ale když je zima tuhá a navíc se do toho tvoří sněhové jazyky, pak je lepší jet raději autobusem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *