Poslíčci jak vypadají

Rate this post

Poslíčci jak vypadají

Tréma před porodem by se dala krájet a čekání na chvíli, kdy to přijde, je neskutečné. Sledujeme na sobě každou nepatrnou změnu a neustále se hlídáme. Máte strach, abyste něco nepřehlédli. Někdy nás mohou vystrašit poslíčci a dokonce nás poslat i do porodnice s domněním, že už rodíme.

Jak vypadají poslíčci?

Je to dost podobné jako kontrakce a proto v nás vyvolají pocit, že porod přichází. Poslíčci vypadají jako křeče, které máme při menstruaci. Je to dost podobné, ale o něco silnější. Jak poznáme, že jsou to poslíčci, nikoliv kontrakce?

Máte-li již zmiňované křeče v podbřišku, napusťte si horkou vanu a nebo si zajděte do sprchy. Ve sprše, nebo ve vaně pak pozorujte, zda-li bolesti ustoupily. Pokud ano, jednalo se o poslíčky, pokud ne, rodíte.

Poslíčci navíc nejsou pravidelné, na rozdíl od kontrakcí, které mají pravidelný interval. Proto poslíčky poznáte poměrně lehce. Když čekáme miminko, často si říkáme, že už to přichází a začínáme se připravovat do porodnice i ve chvílích, kdy to ještě není aktuální.

Je to normální jev, protože v duchu víme, že se ta chvíle blíží a že to má přijít. Pokud přenášíme, tak svou pozornost obzvlášť poutáme na každý detail, který se v našem těle děje a je jiný, než jsme zvyklé. Hlídáme se a čekáme, kdy už to přijde.

Většinou poslíčci trápí prvorodičky, které ještě přesně nevědí, co porod přináší a netuší, jak kontrakce přesně probíhají. Druhorodičky pak ve většině případů dobře rozeznají poslíčky od kontrakcí. Pokud se bojíte, že kontrakce nepoznáte, vězte, že až se ohlásí, budete o nich vědět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *