Že se ženská sexuální touha výrazně liší od té mužské, o tom není pochyb. Jenže i samotná ženská touha je strašně individuální, protože to, co se líbí jedné ženě, se nemusí líbit ženě druhé, a proto muž vždy musí svou novou partnerku nejprve dokonale poznat, platí to samozřejmě i naopak.
Pokud má žena více hormonů estrogenu a testosteronu, pak bývá sexuálně náruživější a její intenzita v sexuálním životě je mnohem vyšší. Důležité ale je také to, jak vztah funguje a jak je na tom žena po psychické stránce. Pokud je žena ve vztahu šťastná a cítí se spokojeně, pak se to odráží i na jejím sexuálním chování.
Pokud jsou ženě odstraněny vaječníky, může dojít k poklesu libida a to především proto, že tělu chybí estrogen. Při průzkumech se zjistilo, že ženy, které mají vyšší hladinu testosteronu, mají mnohem větší chuť na sex.
Velký význam na sexuální život má ale celková pohoda a spokojenost ve vztahu s partnerem. Pokud nedojde k tomu, že žena není spokojená, pak nemá potřebu se svým partnerem ani sexuálně žít. Jestliže dochází k hádkám a rozbrojům, nezáleží na hormonech. Je dokonce prokázáno, že ženy, které jsou v období menopauzy, žijí mylně v domnění, že jejich sexuální život se vytratil právě proto, že jejich tělo začalo pracovat jinak a mnohdy se ubírají k hormonální léčbě.
Není tomu ale tak. Ženy mohou být nespokojeny pouze se svým partnerským životem, a pokud nejsou spokojené samy se sebou, pak i tento fakt může mít vliv na pokles sexuální touhy. Není třeba jej však léčit hormony, ale tím, že si zlepšíte kvalitu svého života a do vztahu vnesete kus něčeho, co vám dál pomůže být šťastnější a spokojenější.
Hormony jsou jako léčba sice účinné, ale psychika v tomto případě hraje ohromnou roli a pokud chcete hledat příčinu toho, že nejste ve svém sexuálním životě šťastni, tak ji hledejte někde jinde.