Jak probíhá adopce ze zahraničí

Rate this post

Patříte mezi ty lidi, kteří když vidí děti v cizí zemi, které trpí hladem a je kolem nich spousty nemocí, tak vám to rve srdce? Přijde vám nespravedlivé to, že tyto děti nemají důstojný život a vy byste jim ho rádi poskytli? Pak je možnost, si děti adoptovat.

Tento proces ale není vůbec snadný a chce to notnou dávku trpělivosti, ale i odvahy. Adoptovat si děti z Afriky, Asie, nebo Latinské Ameriky není nic snadného, ale pokud po tom budete toužit a uděláte pro to maximum, tak se vám to povede. V těchto zemích je velké množství sirotčinců, kde v hrozných podmínkách přežívají děti a často pro ně není ani co k jídlu. Trpí smrtelnými nemocemi a proto nutně potřebují pomoc.

Adopce je pro ně záchrana, která jim pomůže žít a mít plnohodnotný život. Adoptovat děti z těchto zemí je úplně nejjednodušší v Americe, kde si lidé vyplní dotazník, kam vypíší, jaké dítě by chtěli a pošlou své fotografie. Biologická matka dítěte, pak má možnost sama svému dítěti vybrat rodinu a čekací doba je od 3 měsíců do 3 let.

U nás je adopce složitá. Úředníci samozřejmě dělají maximum pro to, aby to vyšlo, ale podmínky jsou i tak velmi složité. Adopci můžete absolvovat na vlastní pěst. Nutné je však v určité zemi nějakou dobu žít. Každá země to má ale jinak. Někde stačí pouze měsíc, někde to musí být i rok. Bez peněz to asi nepůjde. Budete potřebovat nejen peníze na pobyt, ale také na notáře, úřady, tlumočníky a také na zdravotní péči pro dítě.

Pokud se vydáte do sirotčince, zanechá to na vás zcela jistě velmi hluboké následky z toho, co tam uvidíte. Špína, hlad a nemoci tam sužují místní děti a na psychiku člověka je to skutečně ohromné sousto. Říká se, že se v nich více jak ¾ miminek nedožije ani jednoho roku. To je prostě strašné a pro nás Evropany úplně neskutečná situace, kterou navíc budeme mít sami před očima. Pokud ty děti vidíte na vlastní oči, máte pocit, že je chcete odvést všechny. Česká republika vyřídí ročně pouze 10 adopcí z problémových zemí. Není to totiž nic jednoduchého.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *