Jak pečovat o domácího králíčka

Rate this post

Králíček je velmi milý domácí mazlíček, který vám udělá dokonalou společnost, jak o něj co nejlépe pečovat? Pokud si jej pořídíte, kupte si k němu i větší klec, protože králík potřebuje dobrý výběh. Doma jej pouštějte a nechte jej hopsat po místnosti.

Pozor však na jednu věc, králík kouše rád kabely a tak se vyhněte tomu, aby se dostal do kontaktu s kabelem, odstraňte mu z cesty vše, co by mohl okousat. Každý den nechte králíčka proběhnout alespoň chvilku. Králík potřebuje vědět, že jej máte rádi a tak se s ním i patřičně mazlete.

V prvních dnech bude jistě plachý, ale nebojte se, brzy si na vás zvykne.

Co by měl mít králík v kleci?

Určitě boudičku, či domek, kam se schová a kde se bude cítit v bezpečí. Jako podestýlku kupte piliny a seno, můžete používat i staré noviny.

Krmte jej zrním, zeleninou, mrkví, salátem, čerstvou travičkou, ale pozor, tráva nesmí být mokrá a spařená, protože po ní by se mohl králíček nafouknout a mohl by zemřít. Králík potřebuje tvrdý chleba, jakékoliv listy od zeleniny a podobně.

Určitě by mu nemělo chybět pití, což musí být pouze voda, která nesmí být horká, nebo teplá. Pokud máte zahradu, nechte klidně v létě běhat králíčka po ní. Je však nutné, aby nebyl na přímém slunci a aby byl chráněný před dravci. Pozor, králík umí skákat velmi vysoko a tak mu postavte raději výběh i se střechou.

Náš králík například dovede vyskočit i na pračku. Když má králíček strach, tak začne dupat. Dělejte mu společnost a věnujte se mu, aby se stal dokonalým společníkem a členem vaší rodiny. O srst není třeba nijak pečovat, nejedná-li se o králíka dlouhosrstého. Co je však třeba je zastřihovat pravidelně drápky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *