Jak často krmit psa

Rate this post
By: Amy

Pes je náš domácí přítel a velký kamarád a tak bychom pro něj samozřejmě velmi rádi udělali maximum všeho, co jen jde. Určitě bychom mu rádi dávali pamlsky, které miluje. Pes z nás svým uhrančivým pohledem dokáže dostat mnohem více, než by dostat skutečně měl.

Bohužel pes to s námi umí a tak ví, jak se na nás podívat a jak z nás dobrotu vyžebrat. Psa bychom rozhodně neměli přecpávat, ale je to těžké, když jeho pohledu nedokážeme odolat. On totiž moc dobře ví, jak to udělat, aby dostal to, co chce.

Pes by měl jíst 1x, maximálně však 2x denně. Dostat by měl potravu jak ráno, tak večer. Měla by se střídat suchá strava a konzerva. Během dne pak za odměnu nějaký ten pamlsek. Abyste psa odnaučili loudit u stolu, tak vždy když jíte, hoďte mu to, co zcela určitě jíst nebude. Takto to dělejte do té doby, než se  odnaučí loudit a slintat pokaždé, když něco jíte.

Dávejte si pozor, co kde necháte za potraviny ležet, protože většinou všechno vyčmuchá a tak se vám může stát, že vám zmizí nějaká potravina, z pravidla to bývá maso, kterou jste si připravili a chtěli si na ní sami pochutnat. Nenechávejte volně ležet žádné potraviny bez dohledu. Pamlsky by měl pes dostávat jen za odměnu. Nikoliv kdykoliv si o ně požádá. Pamlsky jsou jako zásluha a ne samozřejmá věc, o kterou si pes může kdykoliv říkat.

Každý pes musí mít ke své stravě dostatek pohybu, obzvlášť je-li to větší rasa. Není dobré psa přecpávat jídlem a nenechat dostatečně vyběhat. Stravu mu vybírejte kvalitní, protože tím, že bude kvalitní, bude obsahovat to co má a díky tomu bude váš pes dlouho zdravý a vitální.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *