Jak zabavit roční dítě

kostka na hraní, ideální způsob jak zabavit roční dítě
Rate this post
kostka na hraní, ideální způsob jak zabavit roční dítě
kostka na hraní, ideální způsob jak zabavit roční dítě

Znovu je tu jeden článek od čtyřnásobného tatínka dětí věku 1, 2, 4 a 6 let, takže pokud se dámy oprostí od hrdosti číst si rady od chlapa, tak se třeba něco inspirujete. A třeba ne, tak mě můžete pod článkem pěkně zkritizovat. :-)

Za ten jeden rok se děťátko změnilo jako již žádný další rok ne. Naučilo se spoustu věcí a ušlo dlouhou cestu. Ještě delší ho ale teprve čeká. Každé dítě je jiné a odchylky jsou tak velké, že se nemusíte bát, že vaše dítě není v pořádku, když něco zatím oproti ostatním neumí. Opakování je matka moudrosti a malé děti jsou jako houby, které chtějí nasávat nové znalosti a zkušenosti.

Zabavit roční dítě tak není nic složitého. Když si odmyslíte hodiny, které spí, ty které jí a pije, tak jich zase tolik nezbývá. Stačí jakýkoliv nový podnět a upoutá jeho pozornost. Je ovšem otázka na jak dlouho a tohle se nedá dopředu odhadnout.

Mnohokrát se nám stalo, že jsme dětem pořídili novou hračku (která nebyla levná) a vůbec se nesetkala s pochopením. Po pár minutách naprostý nezájem a tak jsme se mohli utěšovat tím, že ji využijí další.

Naopak stačí půllitrová PET láhev částečně naplněná vodou a ta snad všechny děti prostě fascinuje. Takovou věc máte často třeba na návštěvě u lékaře a tak je perfektní jak malé dítě zabavit.

Obecně potom volte takové předměty a hračky, které působí na více smyslů najednou. Pestré barvy zapojí do hry zrak. Různé zvuky jako šustění, praskání, cinkání zapojí sluch. Taková hračka může mít i různé druhy povrchů – hladký, drsnější, samet, vlna a tím zapojíte hmat. Vše se počítá a čím propracovanější hračka je, tím déle udrží pozornost potomka.

Samozřejmě nic netrvá věčně a je potřeba hračky střídat, aby se neomrzely. My takhle máme několik krabic plných hraček a čas od času vyměníme stávající za jiné a tím děti opět nalákáme ke hře.

Je dobré střídat čas, kdy si s dítětem hrajete vy, čas kdy si s ním hraje partner (aby nebylo závislé jen na vás) a nezapomeňte dát dítěti dostatek prostoru pro hru samostatnou. Postupně můžete tuhle třetí variantu prodlužovat, a tak si připravíte duševní klid do budoucna. Není nic horšího než 3-4 letý závisláček, který si všude otevře a nedá vám možnost ani připravit oběd.

Nezapomeňte, že nejlepší způsob jak roční dítě zabavit je, když se u toho budete bavit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *