Jak porodit a nezbláznit se

Rate this post
By: Sarah & Austin Houghton-Bird

Toužili jsme po miminku, moc jsme si ho přáli, máme za sebou porod a teď přišla chvíle, kdy na vás najednou padne spousta starostí…

Jak porodit a nezbláznit se? To je především otázka pro matky, které si tímto již prošly. Začátky jsou pro většinu maminek těžké, ale každá se do toho postupem času dostane.

Chaos je normální

Přijdeme z porodnice domů a najednou nevíme co dřív. V první řadě miminko přebalíme, převlékneme a uložíme do postýlky. Vybalíme věci z porodnice a budeme čekat až přijde chvíle na krmení. Neběhejte z místa na místo a nepřemýšlejte co dřív. Naučte se určitý rituál, který budete dodržovat.

Jak často kojit zjistíte brzy. Miminko papá obvykle po třech hodinách, ale často i v menších intervalech. Před každým kojením jej přebalíme a pak mu dáme najíst. Některé děti ale při kojení kakají, bude-li to případ vašeho miminka, přebalte ho až po kojení.

Po jídle uložíte miminko do postýlky a udejte doma, co je potřeba, popřípadě odpočívejte. Naučte se odpoledne, nebo dopoledne jít s miminkem na procházku, v opačných časech, pak obstarat domácnost.

Nemějte miminko stále na ruce, nechte jej, ať se učí být samo. Uložte jej do postýlky a nechte jej si broukat, či spinkat. Horší je, když nám miminko stále pláče a my nevíme, jak jej utěšit. Musíme najít příčinu. Buď má hlad, dáme mu tedy najíst, nebo ho může bolet bříško, cvičíme s nožičkami, masírujeme bříško speciálním krémem. Dobrý je také fenyklový čaj.

Vezmeme miminko na procházku. Malé děti hodně spinkají, takže i když nám ze začátku může přijít, že se asi ze všeho zblázníme, postupem času zjistíme, že se to zvládat dá. Jde o to, správně vše uzpůsobit a dělat ve správný moment správné věci.

První dny jsou skutečně těžké, než si na to vše zvyknete, ale věřte, že budete velmi brzy zajetí v těch správných kolejích. Nebojte se o radu a pomoc požádat ostatní maminky, nebo babičky. Není to žádná ostuda. Máte první dítě a nemůžete vědět hned všechno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *