Ještě když jsem byla v porodnici, sestřičky přísně zakazovaly dávat dětem dudlík. Tenkrát jsem jejich chování nechápala, ale když jsem svojí dceru odnaučovala dudlíku, pak jsem na tyto sestřičky vzpomínala a říkala si, u druhého dítěte tuto chybu neudělám.
Ten malý dětský předmět pro naše děti znamená opravdu mnoho. Otázkou je, v kolika letech dudlík dítěti vzít. Ráda bych vzkázala všem maminkám, pokud dudlík dáváte, nedávejte ho svým dětem často. Dejte jim ho pouze na spaní a když díte tvrdě usne, z pusinky jej vyndejte.
Neudělejte stejnou chybu jako já, protože odnaučit na dudlík u nás bylo nesmírně těžké a bylo to plné slz, nakonec jsme to ale dokázali. Byli nám v tu dobu 3 roky.
Některé maminky své dítě přinutí dát dudlík čertovi. To funguje velice dobře, ale u nás to tak nebylo. K nám čert nechodí, protože neuznáváme vyvolávání strachu u dětí. Pokud se ale dá dudlík čertovi, většinou už si pak dítě dudlík nevyžaduje.
My jsme dali dudlík ježíškovi a vyměnili jsme jej za dárky. Večer, když se šlo spát, samozřejmě přišla žádost o dudlík a tak jsem své dceři vysvětlila, že ježíšek jí ho klidně vrátí, ale odnese si za to všechny její dárečky. To samozřejmě nechtěla, ale toto období plné nespavosti a nočního uklidňování bylo velmi vyčerpávající a těžké. Samozřejmě jsme ho překonali a dnes si na dudlík ani nevzpomene.
Pokud dudlík chcete vzít menšímu dítěti, což je podle mě lepší, pak je dobré odjet někam na dovolenou a dudlík jako zapomenout doma. Další možnost je, ustřihnout dudlíku špičku. V lékárně je také k dostání přípravek, do kterého se dudlík namočí a dětem se stane odporný a dudlík sami odhodí. Přeji vám milé maminky pevné nervi a vašim dětem, aby se od dudlíku odtrhli snadno a rychle.