Jak často kojit

5/5 - (1 vote)

Jak často kojit

Narodilo se vám miminko a vy jej kojíte. Je to přirozené a logické. Otázkou je jak často kojit, aby bylo vaše děťátko dostatečně syté. Z pravidla se radí kojit každé 2 – 3 hodiny. Mnoho maminek má z počátku pocit, že snad ani nic jiného nedělá, než že jen kojí. Není vůbec výjimkou, že děti vyžadují kojení už po hodině a půl!

Naučte miminko jíst pravidelně

V noci pak reagujte pouze tehdy, když se samo vzbudí a o mléko si řekne pláčem. Nebuďte jej sama od sebe. Přes den z počátku krmte v již zmiňovaných intervalech, později opět reagujte na jeho pláč. Prodleva mezi kojením by však neměla být delší jak 4 hodiny. Opět podotýkáme, že potřebuje-li vaše dítě nakojit již po hodině a půl, nečekejte na uplynutí nějaké „stanovené“ doby a dopřejte mu nasycení.

Pokud vaše miminko přes den spinká a mělo by být nakojeno, tak jej rovněž nebuďte, vyčkejte až se vzbudí. Důležité je také sledovat přibývání na váze. Můžete si pořídit váhu pro miminka, některé dětské doktorky ji za poplatek půjčují. Ta se hodí především dokud je novorozeňátko skutečně maličké.

Máte-li pocit, že vašemu miminku vaše mléko nestačí, poraďte se s laktační poradkyní, např. přes net www.kojeni.net a pokud je potřeba, dokrmujte mlékem umělým. Vždy se však poraďte s dětskou lékařkou.

V prvních dnech může mít vaše dítě žloutenku a bude tedy hodně spinkat. Prospinká i kojení, na které ho bude těžké budit. Přesto jej buďte a krmte pravidelně.

Aby žloutenka odešla, dávejte dítě k oknu, potřebuje hodně světla. Pokud nebudete krmit pravidelně, je to chyba. Každý lékař doporučuje kojit vaše dítě co nejdéle. Pokud máte s kojením problémy, poraďte se s odborníky. Je jasné, že vám to nemusí jít, není to ostuda, stává se to více ženám.

Nezoufejte a zkoušejte kojit dál. Dětská sestřička, ale i například dula vám s kojením mohou pomoci. Nebojte se jepožádat o radu. Kojení je opravdu velmi důležité. Dodržujte však zdravou stravu, v žádném případě nekuřte a nepijte alkohol. To co jíte, se dostává i k vašemu děťátku a to je důležité si uvědomovat.

Pročtěte si rady co při kojení smíte a co nesmíte. Veškeré léky konzultujte s lékařem. Nezapomeňte že vše má vliv na vaše miminko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *