Jak najít poštovní směrovací číslo obcí a měst v ČR i v zahraničí?

Rate this post

Poštovní směrovací číslo se používá k identifikaci místa, kam chcete dopis, nebo zásilku odeslat. Kromě jména, adresy a města se používá ještě 5-ti místní poštovní směrovací číslo, tak zvané PSČ. Používá se po celém světě. Jak najít PSČ? Není to zas tak složité, stačí mít pár odkazů, které vám PSČ pomohou najít.

http://www.celysvet.cz/psc.php

http://www.posty-psc.cz/

http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/vyhledat-postu-nebo-psc-id352/

http://www.najdipsc.cz/

http://www.smerovak.cz/

Pokud například chcete hledat PSČ v obci, která v nabídce není uvedena, je nutné vědět o jaký kraj se jedná a podle toho postupovat dále. Například pokud chcete hledat vesničku v Karlovarském kraji, rozklikněte město Karlovy Vary a objeví se vám následující

Pak už si stačí jen vybrat, obec, kam chceme psaní, nebo zásilku doručit, na tu kliknout a následně se dozvíte její PSČ. Některé stránky nabízejí zadání konkrétní obce do vyhledávače, budete ale opět muset uvést, v jakém kraji se daná obec nachází.

Jak najít PSČ zahraničních měst a obcí?

Zde jsou další odkazy, díky nimž najdete PSČ do zahraničí:

http://www.psc.cz/zahranicni-psc.php

http://www.in-psc.cz/zahranicni-psc/

Pokud budete znát přesnou adresu, kam chcete zásilku poslat, nebude to pro vás těžké najít, ale může se stát, že si nebudete jisti oblastí. Nejprve si zjistěte vše potřebné, co se adresy týče, pak hledejte PSČ, nebo také anglicky ZIP. Nezapomeňte připsat na adresu kód země, kam zásilku posíláte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *