Jak se bránit exekuci

Rate this post

exekuceExekuce je pro každého velmi nepříjemná věc a málokdo, nebo spíše nikdo se do spárů exekutora nechce dostat. Samotné slovo exekuce je velmi nepříjemné a nahání nám hrůzu. Exekutor smí zabavit téměř vše, od zařízení bytů, nemovitostí, peněz na účtě až po automobily.

Pokud se budete chtít s exekutorem domluvit, je to možné, jen mu ukažte, že situaci chcete řešit a že budete spolupracovat. To, že se k vám exekutor chystá, se nedozvíte předem. Důvod je jednoduchý, po jeho příchodu, by u vás nic nenašel. Exekutor tedy chodí neohlášen.

Exekuce se netýká jen dlužníka, ale i jeho rodiny, tudíž exekutor může zabavit cokoliv, co patří jak dlužníkovi, tak jeho rodině. Exekutor dostává od státu obrovské pravomoce a spolupracovat s ním musí i banky, pojišťovny a státní správy.

Exekutor si zjistí, jaké máte na sebe psané nemovitosti, jaké vlastníte auto, zjistí si kolik peněz máte na účtě a od zaměstnavatele se dozví, kolik si vyděláváte. K tomu všemu má přístup a o to vše vás může bohužel připravit. Dlužníkovi musí být doručena všechna rozhodnutí, které exekutor vydá.

Jak se bránit exekuci?

Můžete podat odvolání. Můžete podat návrh na zastavení exekuce, nebo oddálení exekuce. Poraďte se s konkrétním exekutorem, který vás navštívil, jak pokračovat, na co máte právo a na co naopak ne.

Exekutor vám rád poradí, je to také jen člověk a rozhodně spolupracuje raději s lidmi, se kterými je řeč, než s těmi, kteří mu vyhrožují, či jej dokonce napadají. Soudní exekutor je fyzická osoba, na kterou stát přenáší některé své pravomoce, nicméně není státní zaměstnanec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *