Jak nakupovat na Aukru

Rate this post

Aukro je aukční portál, kde si můžete nakupovat věci pomocí dražby. Jedná se o největší takovýto internetový portál u nás, kde máte možnost si vydražit prakticky cokoli. Prodávají se zde jak věci nové, tak i věci použité. Aukro nabízí obrovské množství kategorií.

Jak nakupovat na Aukru?

By: Keith Williamson

K tomu, abyste mohli na Aukru nakupovat je potřeba registrace, kam vyplníte údaje o vás. To však není vše. Je třeba čekat na potvrzovací kód, který vám přijde doporučeně poštou a až tehdy bude vaše registrace úspěšně dokončena.

Je to ochrana proti nepoctivým nakupujícím a prodávajícím. Díky tomu, že převezmete doporučený dopis je pak vaše identita jasná a nemůžete se vydávat za někoho jiného.

Způsob nakupování na Aukru probíhá tak, že si vyberete předmět, který byste si rádi koupili a pak přihazujete určitou sumu, kterou jste za věc ochotni dát. Nejlepší způsob, jak aukci vyhrát, je hlídat si konec aukce a v poslední minutě přihodit jako poslední. Ten kdo přihodí naposledy, celou aukci vyhrává. Platba probíhá vždy předem. Znamená to, že pošlete peníze za zakoupený produkt a až se peníze připíší na účet prodávajícího, dochází k odeslání zásilky.

Aukro je pojištěno proti podvodnému jednání, pokud se vám tedy stane, že peníze odešlete, ale zboží se nedočkáte, vyplatí se částka o kterou jste přišli z pojistky. Kromě nákupu můžete na Aukru také prodávat a to naprosto cokoliv, co však nehraničí se zákonem.

Jak kupující, tak prodávající dostávají hodnocení od těch, se kterými obchod uskutečnili. Proto je nutné dodržovat vše tak, jak se má. Být při prodeji i nákupu poctiví a féroví, jinak se ostatní mohou o vaší nepoctivosti dočíst právě ve vašem hodnocení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *