Jak dlouho trvá převod peněz

Jak dlouho trvá bankovní převod
Rate this post
Jak dlouho trvá bankovní převod
Jak dlouho trvá bankovní převod, Autor obrázku: Tax Credits

V tomto článku si sepíšeme jak dlouho trvá, když převádíte pryč nebo někdo převádí peníze na váš účet. Začneme tím nejjednodušším a to jsou bankovní převody a konkrétněji se zaměříme pouze na ČR.

Jak dlouho trvá platba převodem v ČR

Pokud máte více účtů v jedné bance, tak je převod peněz prakticky okamžitý. V některých bankách to jsou záležitosti několika minut, u mBank nebo Air Bank jsou to vteřiny. Z tohoto pohledu je tak výhodnější, když už máte potřebu mít více účtů, tak je mít u jedné banky – je to hned.

Pokud posíláte peníze někomu jinému, tak je to pořád nejrychlejší způsob, právě když se jedná o tu samou banku a převod se provede v rámci daného dne. Otázka je, jak je to o víkendu, protože je možné, že banka s tím počká až na pracovní den (víte-li někdo jistě, napište nám v komentářích).

O něco pomalejší už je převod mezi bankami. To už je jedno, zda si převádíte peníze mezi svými účty nebo někomu jinému, protože toto banky nerozlišují. Ještě před pár lety chtěly banky 2 pracovní dny, nyní je to o 1 den rychlejší. Pošlete-li tedy peníze v pondělí, tak úterý by měly být na druhém účtě.

Otázka je, zda se to vždy podaří a ačkoliv všichni máme státní svátky rádi, tak ve vztahu k bankovním převodům se slaví až příliš často. Nejhorší je to o Vánocích, kdy můžete čekat i týden a nic s tím nenaděláte.

TIP: Pokud na převod spěcháte, může být někdy vhodnější peníze v hotovosti vybrat a vložit je přímo v bance příjemce. To je potom také téměř okamžité.

Převod peněz však nemusí probíhat jen v rámci českých bank a převodů mezi účty.

Doba bankovního převodu mezi státy

Toto už nelze říct konkrétně, protože se to liší stát od státu. Evidentně se také doba převodu liší případ od případu a opět to bude záviset i na konkrétních bankách. Např. u ČSOB se na internetu píše o 2 pracovních dnech, ale někdo má zkušenost horší, 7-10 dní.

Pokud se nechcete vázat jen na bankovní převod, tak můžeme doporučit internetové platební metody, zejména nejrozšířenější PayPal, případně Moneybookers. Obě dvě jsou okamžité a to je jejich hlavní deviza, nevýhodou jsou potom vyšší poplatky za převody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *