Jak darovat peníze

Rate this post

Jak darovat peníze

Chcete – li někomu darovat peníze, je vhodné tento dárek originálně zabalit. Někdy se stane, že nám dojdou nápady na dárky a nevíme co darovat svým blízkým k různým příležitostem. Nejčastěji váháme, co darovat na Vánoce či narozeniny. Pak nás napadne, že vhodným dárkem by mohly být peníze. O peníze si může říct i sám obdarovávaný, který si za ně pak koupí, co potřebuje.

Darováním peněz lze také předcházet situacím, kdy se nám doma sejdou dva stejné dárky, nebo pořídíme nevhodný dárek. Nejčastěji se k darování peněz využívá poštovní obálka. Jedná se o klasickou metodu darování peněz. Na obálce je většinou uvedené jen jméno obdarovaného.

Dnes existuje množství dobrých nápadů, jak darovat peníze netradičně. Proč neustále využívat jen staré dobré klasické obálkové metody. Chceme-li udělat blízkým radost, darujme jim peníze netradičně. Využít k tomu lze spoustu nápadů. Ženy zdatné v ručních pracích mohou vytvořit tzv. origami. V origami budou schované peníze pro obdarovaného.

Jak darovat peníze – užitečné tipy

1. Kytice z peněz

Kytici si můžete vyrobit sami, nebo Vám ji vyrobí v květinářství. Stačí si rozměnit bankovky na různé hodnoty. Vybrat květiny, vytvořit kytici a do ní pak zapíchat bankovky. Originální dárek je na světě.

2. Peníze v keramickém prasátku

Obnos, který chcete darovat, si rozměňte na drobné mince (koruny, pěti koruny, deseti koruny, padesáti koruny). Tyto drobné mince potom vložte do keramického prasátka.

3. Drak s penězi

Darovávaný obnos si rozměníme na bankovky různých hodnot. Tyto bankovky poté uprostřed převažte provázkem, vytvoříte z nich tak malé motýlky. Malé motýlky z peněz k sobě svažte provázkem a v papírnictví si kupte draka. Svázané bankovky připevněte drakovi, jako ocas. Draka pečlivě zabalte a předejte.

4. Fotoalbum s penězi

Kupte menší fotoalbum. Do tohoto fotoalba vložte místo fotek peníze. Dárek zabalte a předejte.

Odlišný postup jak darovat peníze platí v případě darování částky větší než 20.000 Kč. Pokud darujete částku přesahující 20. 000 Kč, tak tento dar podléhá dani. Jedná se o daň darovací. Český zákon se řídí při uplatňování darovací daně systémem dělení populace do tří skupin. Od tohoto dělení se odvíjí placení daně darovací.

Skupina I přímí příbuzní – děti, rodiče, prarodiče, manželé. Tato skupina je od darovací daně osvobozená.

Skupina II příbuzní v řadě pobočné – sourozenci, synovci, neteře, osoby, které žily s darovatelem déle než jeden rok. Tato skupina je rovněž od daně osvobozená.

Skupina III Fyzické a právnické osoby – tato skupina musí darovací daň platit. Daň platí v případech, kdy darovaný obnos byl vyšší než 20. 000 Kč za rok. Sazba daně je závislá na velikosti daru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *