Jak pečovat o narcisy v květináči

Rate this post

Narcisky jsou jarní květiny, které patří spolu s primulemi, sněženkami a maceškami, mezi první rostliny, které nám na jaře udělají radost svým květem. Narcis je krásná rostlina a podle ní se taktéž nazývají muži, jež se snaží svou krásou zapůsobit na ženy.

By: Bratislavská župa

Narcisek si koupíte v obchodě s květinami, ale také v supermarketu a můžete si jím vyzdobit jak vnitřek vaší domácnosti, tak i venek. Doporučuji koupit si ještě nerozkvetlé narcisky, abyste se z jejich květu mohli těšit co nejdéle.

Narcisek přesaďte do květináče a občas jej zalévejte. Po odkvětu již další kvetení nečekejte. Ale rozhodně odkvetlé narcisky nevyhazujte. Protože pokud je dáte do hlíny na zahradu, příští rok vám opět pokvetou. Je to tak, mám to vyzkoušené. Kvetou a to dokonce ve větším množství.

Vysadit si odkvetlé narcisky tak můžete klidně i na hřbitov, kde vám příští rok na jaře udělají spousty parády bez toho, abyste se o ně museli jakkoliv starat. Narcisky tedy jsou víceleté rostliny, ale pokud je zasadíte odkvetlé do hlíny, můžete se z nich těšit i další roky.

Narcis je celkem nenáročná rostlina, která kvete ve žluté barvě. Značí příchod jara, velikonoc a dělá nám radost již velmi brzy po zimě. Vytvoří dobrou náladu, kterou nám rozkvetlé květiny způsobují a tak jde o květinu velmi oblíbenou.

Narcis nás na rozdíl například od primulí svým kvetením bude těšit déle a tak si jej lidi pořizují rádi. I když je to první jarní rostlina, tak ani tak se narcis nesnese s mrazem, proto pokud venku ještě mrzne, nedávejte si narcis ven, ale nechte si jej doma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *