Jak často zalévat květiny

Rate this post
By: Paige Filler

Máte rádi květiny a rádi si je pěstujete? Tak byste také měli vědět jak o ně pečovat a jak často je zalévat. Některé květiny vyžadují menší zálivku, jiné zase zálivku pravidelnější. Velmi záleží na tom, jsou-li to květiny vnitřní, nebo venkovní.

Květiny, které máme doma, stačí zalít větším množstvím vody jednou za týden, nebo menším množstvím vody 2x do týdne. Kaktusy zaléváme velmi málo, ke svému přežití nepotřebují tolik vody, jako ostatní květiny, které máme doma a to samé platí i o palmách. Co se týká orchidejí tak tam stačí jednou týdně vydatná zálivka, nebo orchideji na chvíli ponořit do vody.

Důležitá volba květináčů

Volte květináče podle toho, jak květiny potřebují zavlažit. Pokud máte kaktusy a palmy, tak je určitě dávejte do květináčů, které mají otvory na odtok vody a to otvory poměrně velké. Pokud však potřebujete udržet květiny ve vlhku, pak používejte květináče, které nemají dírky na odtok.

Co se týká venkovních balkonových květin, tak tam je nutné zalévat květiny poměrně dost často. V horkých měsících nejlépe každý den. U surfinek a million bells, které vyžadují vydatnou zálivku, sáhněte po květináči samozavlažovacím. V horkých letních dnech tyto květiny zalévejte i 2x denně.

Vynikající věc je i zavlažovací systém, který se postará o to, abyste kolem svým květin nemuseli běhat každý den s konví a abyste mohli spokojeně odjet i na dovolenou a nemuseli řešit, kdo vám květiny zalije. S tímto mám i já osobní zkušenosti. Mám venkovních květin takovou spoustu, že bych asi nedělala celý den nic jiného, než že jen zalévala a tak jsem právě po zavlažovacích systémech sáhla a vůbec toho nelituji.

Naopak, velmi mi to usnadní práci a jsem za to vděčná. Do zavlažovacího systému lze přidat i hnojivo, takže máte zabité dvě mouchy jednou ranou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *