Jak odstranit vodní kámen

Rate this post

kámenOdstranění vodního kamene není nijak náročné. Poslední dobou máme ve většině domácností nerezové nádobí, kde stačí převaření tvrdé vody na polévku, či ve varné konvici vodu na kafe a kámen je tam hned.

Hrnce stačí přetřít houbičkou s trochou octu a vypláchnout, konvici necháme hodinku až dvě stát. Pokud chceme mít kámen pryč hned, ocet v konvici převaříme. Nutno provést se zapnutým odpařovačem, jinak si načichnete celý byt.

Na vodovodní kohoutky lze také použít ocet na houbičce, anebo přetřít citronem. Necháme chvíli působit a spláchneme. Pokud je vaše voda opravdu tvrdá, vápenitá, je dobré předcházet zaschnutým bělavým kapkám na chromu utíráním. Ano, je to náročnější, ale je to zvyk.

Sítko ve vodovodním kohoutku vyšroubujte a ponořte do octu. V případě, že je rozeberete, dbejte správného zpětného naskládání, aby zapadlo zpátky do kohoutku.

Vodní kámen v záchodové míse působí zvlášť nehezky. Ani jeho odstranění není obtížné. Výborně jej vyčistíte Pulirapidem. Je určen na bílou sanitu, záchod zůstane krásně vyblýskaný.

A do pračky jednou za čas nalijte litr octu a zapněte prací program na vysokou teplotu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *